نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بدون خوراک و صنایع دستی و شاید موسیقی

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ این خبر پیرامون نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بدون خوراک و صنایع دستی و شاید موسیقی برای شما نگارش گشت.

نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بدون خوراک و صنایع دستی و شاید موسیقی

خوراک، موسیقی و صنایع دستی از جمله پرطرفدارترین بخش های نمایشگاه گردشگری از سوی بازدید کنندگان بوده اند، دقیقا بخش هایی که در بعضی دوره ها به علت نداشتن استراتژی و برنامه ریزی مناسب، شکل این نمایشگاه را به آشفتگی و بی نظمی می کشاند و انتقاد فعالان و شرکت کنندگان گردشگری را در پی داشت.

همان انتقادها و البته رویکردی که مدیران گردشگری برای نزدیک تر کردن نمایشگاه تهران به دیگر نمایشگاه های بین المللی گردشگری در پیش گرفته اند، حالا به حذف قطعی دو بخش خوراک و صنایع دستی از این دوره نمایشگاه گردشگری تهران منجر شده و درباره حضور گروه های موسیقی که معمولا هیاهوی آنها، مذاکرات و مشاهدات نمایشگاه گردشگری را با چالش روبرو میکرد، هنوز تصمیم قاطعی گرفته نشده است.

مصطفی فاطمی، مدیر توسعه گردشگری داخلی در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که این روزها درگیر برنامه ریزی برای نمایشگاه گردشگری تهران است، در توضیحات بیشتر درباره شکل و تغییرات برگزاری این رویداد گردشگری گفت: در نمایشگاه سال جاری همه اجزای گردشگری حضور دارند و به نظر می رسد هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، از نظر شکلی و وسعت یکی از برترین نمایشگاه های گردشگری به شمار می آید و استقبال از آن تا کنون خیلی زیاد بوده است. وسعت نمایشگاه گردشگری سال جاری بیش از 30 هزار متر مربع است که تقریبا کل فضای نمایشگاه بین المللی تهران در اختیار نمایشگاه گردشگری قرار خواهد گرفت.

فاطمی با اشاره به انتقادهایی که به حذف بخش خوراک از نمایشگاه گردشگری شده است، اظهار کرد: هرچند این تصمیم یک استراتژی محسوب می گردد و نظر ما بر این است که نمایشگاه رویکرد تخصصی داشته باشد، اما درباره انتقادهایی که به حذف بخش خوراک از نمایشگاه گردشگری سال جاری شده است، باید یادآور شد که در گذشته این بخش نمایشگاه گردشگری به واسطه شکل حضوری که خارج از فعالان عرصه گردشگری داشت و بعضا حالت دست فروشی پیدا نموده بود، با انتقادهایی روبرو بود.

مدیر توسعه گردشگری داخلی در عین حال گفت: با خوراک باید به عنوان جاذبه گردشگری برخورد کرد، در حالی که در دوره های گذشته این بخش شکل نمایشگاه را بیشتر آشفته نموده بود، حجم آش و کباب عرضه شده در نمایشگاه های گذشته زیاد بود و بسیاری از فعالان گردشگری نسبت به آن انتقاد داشتند. البته این بخش سال گذشته هم تقریبا حذف شده بود.

فاطمی ادامه داد: برای شکل حضور گروه های موسیقی در نمایشگاه گردشگری سال جاری نیز درحال تصمیم گیری هستیم، چون به شکل حضور این بخش نیز، با وجود جذابیت هایی که دارد، انتقادهایی وارد است. ایده اولیه این است که یک محل مجزا برای اجراهای موسیقی در محوطه نمایشگاه بین المللی تهران ایجاد گردد تا با فاصله از غرفه ها و سالن های گردشگری اجرا داشته باشند. البته هنوز درحال مشورت و مذاکره هستیم تا به یک تصمیم اجرایی برسیم.

مدیر توسعه گردشگری داخلی با وجود حذفیات نمایشگاه گردشگری اما معتقد است نمایشگاه گردشگری تهران یکی از برترین نمایشگاه های گردشگری منطقه می تواند باشد. او در این باره اظهار کرد: با توجه به مشاهدات و آنالیز ها، در منطقه نمایشگاه گردشگری در میزان و وسعت نمایشگاه گردشگری تهران محدود است و بخش هایی از این نمایشگاه به نسبت کیفیت بالایی دارد.

با وجود نقدهایی که همیشه به شکل ارائه خوارک و صنایع دستی در نمایشگاه گردشگری شده است اما اکنون با اعلام برنامه معاونت گردشگری برای حذف این بخش ها، بعضی فعالان گردشگری با تاکید بر اینکه خوراک از جذابیت های گردشگری است و فقط شکل دست فروشی و بدون ایده پردازی آن مورد انتقاد بود، حذف کامل آن را به منزله پاک کردن صورت مسأله دانسته اند. یاور عبیری، رئیس جامعه انجمن های حرفه ای اقامتگاه های بومگردی گفته است: باید بدانیم نه شدت سالهای گذشته در ارائه غذا مناسب بود و نه حذف کامل خوراک ها و آیین ها در سالهای اخیر. باید بدانیم یک اشتباه نباید به حذف کامل صورت مسئله منتهی گردد و باید ساماندهی درست اتفاق بیافتد.

هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران قرار است از 23 تا 26 بهمن 1402 در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برپا گردد. این نمایشگاه هر سال پیش از تعطیلات نوروز برگزار می گردد تا فرصتی برای برنامه ریزی سفرهای سال آینده باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 1 بهمن 1402 بروزرسانی: 1 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14410

به "نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بدون خوراک و صنایع دستی و شاید موسیقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران بدون خوراک و صنایع دستی و شاید موسیقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید