نسل بازیگری محمدعلی کشاورز شرافتمندانه کار می کردند

به گزارش کنفرانس هکا، محمدعلی نجفی درباره شخصیت هنری و علت ماندگاری محمدعلی کشاورز و هنرمندانی مثل او توضیحاتی ارائه داد.

نسل بازیگری محمدعلی کشاورز شرافتمندانه کار می کردند

محمد علی نجفی کارگردان سریال سربداران، در گفت و گو با خبرنگار ، درباره شخصیت هنری و اجتماعی زنده یاد محمد علی کشاورز گفت: اولین فیلمی که از او دیدم خشت و آینه بود. برای سربداران از ابتدا به او به عنوان یکی از بازیگران اصلی فکر می کردیم. او در این سریال یکی از نقش های اساسی را ایفا کرد. دیگر نقش های اصلی را هم بازیگران حرفه ای ایفا کردند و خوشحالم در این اثر با بزرگان کار کردم. برایم کار کردن با عزیزانی چون مرحوم کشاورز باعث افتخار بود؛ چون برای آن ها هنر و شغلشان ارزشمند بود و به آن باور داشتند و همواره شرافتمندانه کار می کردند.

او افزود: طی همکاری که با کشاورز داشتم، اخلاق حرفه ای را از او آموختم. از ویژگی های اساسی یک هنرمند وقت شناسی و تمرکز است که کشاورز به شدت به این موضوع مقید بود. او همه توانش را به کار می گرفت و در پشت صحنه هم عالی و درجه یک بود.

این کارگردان ادامه داد: بسیار متاسفم که جامعه هنری کشورمان کشاورز را از دست داد. فکر می کنم جامعه و مردم هنردوست ما قدرشناس هستند؛ هر نقشی که کشاورز بازی کرد، بر مخاطب تاثیر بالایی داشت و همه دوستش داشتند. هیچ وقت فراموش نمی کنم، فردای شبی که صحنه اعدام او در سربداران پخش شد، برخی با من تماس گرفتند و گفتند با دیدن آن صحنه، گریه کرده و تحت تاثیر قرار گرفته اند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا خیلی ها معتقدند این نسل بازیگری دیگر تکرار نمی شود، خاطرنشان کرد: بررسی این موضوع بسیار مفصل است و در این فرصت کوتاه نمی توان به آن پرداخت؛ اما به طور خلاصه می توان گفت که این دست هنرمندان برای حرفه خود ارزش قائل می شدند. همواره با عشق فعالیت می کردند و فقط به دستمزد فکر نمی کردند. آن ها اعتقاد نداشتند که هر کس دستمزد بیشتری بگیرد، نسبت به بقیه برتری دارد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 10986

به "نسل بازیگری محمدعلی کشاورز شرافتمندانه کار می کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسل بازیگری محمدعلی کشاورز شرافتمندانه کار می کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید