ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در 7 محور شمالی کشور از امروز تا شنبه 15 اردیبهشت ماه

به گزارش کنفرانس هکا، ایمان محرابی نیا، مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه های کشور گفت: تردد موتورسیکلت ها به استثناء موتورسیکلت های انتظامی و امدادی از ساعت 12 چهارشنبه 12 اردیبهشت تا ساعت 6 صبح یکشنبه 16 اردیبهشت از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه، محور تهران - سمنان - مشهد و بالعکس ممنوع است.

ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در 7 محور شمالی کشور از امروز تا شنبه 15 اردیبهشت ماه

وی اضافه کرد: در محور کندوان نیز برای انواع وسایل نقلیه از ساعت 8:30 روز پنجشنبه 13 اردیبهشت، از مرزن آباد به سمت تهران در مسیر شمال به جنوب محور مسدود خواهد بود.

او اظهار کرد: در این روز از ساعت 10:30 از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) انسداد یک طرفه اعمال شده و از ساعت 24 ممنوعیت تردد یک طرفه اتمام یافته و مسیر از پل زنگوله تا مرزن آباد دوطرفه می گردد.

وی شرح داد: بر اساس پیش بینی ها مبنی بر اعمال محدودیت در صورت پر حجم بودن ترافیک در محور کندوان از ساعت 10 تا 24 روزهای چهارشنبه و آدینه 12 و 14 اردیبهشت، از مرزن آباد به سمت تهران مسیر شمال به جنوب این محور از ساعت 10 صبح به طور کامل مسدود خواهد بود.

او اعلام کرد: بعلاوه از ساعت 12 نیز تردد خودروها از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) یک طرفه بوده و از ساعت 24 این محدودیت لغو و مسیر از پل زنگوله تا مرزن آباد دوطرفه می گردد.

وی تاکید نمود: تردد در محور کندوان در مسیر جنوب به شمال از ساعت 8:30 روز شنبه 15 اردیبهشت اعمال محدودیت از ابتدای آزادراه تهران - شمال به مقصد چالوس اجرا می گردد.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه های کشور اظهار کرد: ممنوعیت تردد از ساعت 9:30 صبح این روز از ابتدای پل زنگوله انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس اعمال شده و از ساعت 11:30 نیز از مرزن آباد به سمت تهران مسیر شمال به جنوب مسیر یک طرفه خواهد بود.

وی اضافه کرد: با اتمام این طرح در ساعت 24 روز پنجشنبه، حرکت خودروها از پل زنگوله تا مرزن آباد در مسیر دوطرفه انجام می گردد.

او توضیح داد: در روزهای اجرای اعمال محدودیت (جنوب به شمال) تردد از مسیر جاده قدیم کرج - چالوس تا محدوده تونل کندوان برای ساکنان و افراد محلی آزاد بوده، اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند، از ساعت 7 صبح از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع است.

وی اضافه کرد: از سویی بر اساس پیش بینی اعمال محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پر حجم بودن ترافیک از ساعت 11 تا 24 یکشنبه 16 اردیبهشت در محور کندوان، از ساعت 11 محدودیت ها از ابتدای آزادراه تهران - شمال به مقصد چالوس اجرا می گردد.

او توضیح داد: علاوه بر ممنوعیت تردد از ساعت 12 از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس)، از ساعت 14 تردد از مرزن آباد به سمت تهران (شمال به جنوب) محور یک طرفه خواهد بود، این طرح از ساعت 24 اتمام یافته و مسیر از پل زنگوله تا مرزن آباد دوطرفه می گردد.

وی اضافه کرد: تردد از مسیر جاده قدیم کرج - چالوس تا محدوده تونل کندوان برای ساکنان و افراد محلی آزاد بوده، اما تردد خودروهایی که در روزهای اعمال محدودیت از ساعت 8 صبح قصد عزیمت به چالوس (جنوب به شمال) را دارند، از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع خواهد بود.

وی با بیان اینکه در محور هراز و در صورت افزایش حجم ترافیک و اعلام مأموران پلیس راه، محدودیت یک طرفه مقطعی از روز چهارشنبه 12 اردیبهشت تا روز شنبه 15 اردیبهشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و بالعکس به صورت رفت وبرگشت اعمال می گردد گفت: در محور کندوان، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از محور کرج - چالوس و بالعکس ممنوع است.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه های کشور با بیان اینکه تردد خودروهای تریلر از محور هراز همچنان ممنوع است گفت: تردد انواع کامیون و کامیونت به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت 6 صبح چهارشنبه 12 اردیبهشت تا ساعت 2 بامداد یکشنبه 16 اردیبهشت از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع اعلام شده است.

محرابی نیا با بیان اینکه در محور قدیم رشت - قزوین و بالعکس، تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت 7 تا 24 روزهای پنجشنبه و شنبه 13 و 15 اردیبهشت ممنوع خواهد بود گفت: تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت 7 تا 24 روزهای پنجشنبه و شنبه 13 و 15 اردیبهشت در محور آستارا - اردبیل و بالعکس ممنوع است.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 17078

به "ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در 7 محور شمالی کشور از امروز تا شنبه 15 اردیبهشت ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت تردد خودروهای سنگین در 7 محور شمالی کشور از امروز تا شنبه 15 اردیبهشت ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید