معاون میراث فرهنگی از کارگاه های حفاظت مردمی از میراث فرهنگی در مجموعه نیاوران بازدید کرد

به گزارش کنفرانس هکا، هم زمان با سومین روز از برگزاری کارگاه های آموزشی حفاظت مردمی از میراث فرهنگی در مجموعه نیاوران، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور از این رویداد آموزشی بازدید کرد.

معاون میراث فرهنگی از کارگاه های حفاظت مردمی از میراث فرهنگی در مجموعه نیاوران بازدید کرد

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، طالبیان در این بازدید که عصر روز چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه صورت گرفت ضمن بازدید از غرفه های این کارگاه و مصاحبه با آموزش دهندگان هر بخش، در جریان روند فعالیت این کارگاه های آموزشی نهاده شد.

او ضمن قدردانی از مجموعه نیاوران با تأکید بر ضرورت برگزاری کارگاه های آموزشی حفاظت و مرمت در موزه ها گفت: برگزاری چنین دوره های آموزشی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نشان دهنده نگاه جامع این سازمان به موضوع حفاظت است و این آموزش ها به فهم ما از حفاظت جامع در حوزه میراث فرهنگی یاری می نماید.

معاون میراث فرهنگی کشور به اهمیت آموزش چگونگی حفاظت از میراث فرهنگی به بچه ها اشاره نمود و گفت: هر دانشی که از گذشته بوده سرشار از تجربه و علم است و آموزش حفاظت از میراث فرهنگی و چگونگی مرمت آن به بچه ها به عنوان آینده سازان کشور به حفظ میراث فرهنگی یاری می نماید. چراکه اگر این آموزش ها به درستی انجام گردد و بچه ها بیاموزند که در جهت حفاظت از میراث فرهنگی چه مواردی را باید رعایت نمایند، به حافظان میراث فرهنگی تبدیل می شوند.

معاون میراث فرهنگی کشور در ادامه اضافه نمود: مهم ترین دلیل برگزاری چنین دوره هایی، ارتباط آن با مخاطبین و مردمی است که درواقع صاحبان اصلی میراث فرهنگی هستند و این آموزش ها یاری می نماید تا جامعه با موضوع حفاظت و مرمت آثار تاریخی آشنا شده و هر یک از افراد به حافظان میراث فرهنگی تبدیل شوند و این رسالت بسیار بزرگی است.

کارگاه های آموزشی حفاظت مردمی از میراث فرهنگی به همت واحد حفاظت و مرمت مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از تاریخ 9 تا 11 اردیبهشت ماه با هدف آشناسازی مردم با نحوه حفاظت و نگهداری آثار تاریخی و میراث فرهنگی کشور با تکیه بر نگاه تخصصی و آکادمیک کارشناسان این حوزه در این مجموعه برگزار گردید.

آموزش شیوه برخورد غیرتخریبی با آثار در موزه ها و محوطه های تاریخی در هنگام بازدید، آموزش شیوه های حفاظت و مرمت به کارشناسان، بچه ها و علاقه مندان و همچنین آشناسازی عموم با تنوع زیستی باغ نیاوران از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه سه روزه بود.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4981

به "معاون میراث فرهنگی از کارگاه های حفاظت مردمی از میراث فرهنگی در مجموعه نیاوران بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون میراث فرهنگی از کارگاه های حفاظت مردمی از میراث فرهنگی در مجموعه نیاوران بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید