مسکن مددجویان استان بوشهر شهریورماه افتتاح می گردد

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: 400 واحد مسکونی مددجویان استان بوشهر شهریورماه افتتاح می گردد.

مسکن مددجویان استان بوشهر شهریورماه افتتاح می گردد

به گزارش از ، احمد لطفی، اضافه نمود: پارسال با انعقاد تفاهم نامه ای با استانداری بوشهر، کار ساخت هزار واحد مسکونی مددجویی و تامین هزار فقره جهیزیه برای نوعروسان تحت حمایت این نهاد و یاری به اشتغال مددجویان انجام شد.

وی بیان نمود: در موضوع ساخت هزار واحد مسکونی مشارکتی با استانداری بوشهر تا هفته دولت در شهریورماه، 400 واحد از این هزار واحد مسکونی آماده تحویل به مددجویان و 600 واحد دیگر آن نیز در دهه فجر تحویل به مددجویان خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر توضیح داد: با اهدای هزار فقره جهیزه توسط استانداری بوشهر با 14 قلم کالا به مددجویان کمیته امداد این استان، موضوع پشت نوبتی دریافت جهیزیه منتفی و با اعتبارات امسال این نهاد هر مددجویی که اقدام به ازدواج کند بدون فوت وقت می تواند جهیزیه اش را دریافت دارد.

لطفی بیان نمود: با تاکید استاندار بوشهر به بانک های عامل در مورد روان سازی راستا دریافت تسهیلات اشتغال زایی، شاهد همکاری بسیار مناسبی از طرف این بانک های عامل با مددجویان کمیته امداد بودیم به گونه ای که جذب تسهیلات اشتغال زایی با کم ترین میزان چالش از طرف خانواده های تحت حمایت این نهاد روبرو شد.

وی با اشاره به جذب 75 درصدی تسهیلات اشتغال روستایی توسط کمیته امداد استان بوشهر در قیاس با متوسط کشوری 45 درصدی جذب این نوع تسهیلات در سطح کشور، ادامه داد: پارسال فقط از محل تسهیلات اشتغال زایی روستایی، شاهد ایجاد اشتغال برای یک هزار و 300 مددجوی این نهاد در سراسر استان بوشهر بوده ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: امسال در حوزه اشتغال در کنار فعالیت های موجود، زمینه ارائه تسیهلات به مددجویان این نهاد برای ایجاد یک صد واحد نیروگاه خورشیدی 5 کیلوواتی هموار می کنیم که با توجه به خرید تضمینی برق تولیدی می تواند به عنوان یک درآمد پایدار برای این خانواده ها مطرح باشد.

وی ادامه داد: اگر چه تسهیلات ایجاد واحد های نیروگاه خورشیدی از تسهیلات امداد پرداخت می گردد، اما احتیاج است از ظرفیت بخش دولتی به شکل بلاعوض به ازاء هر متقاضی 10 میلیون تومان برای تجهیز این دستگاه ها یاری گردد.

م

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4555

به "مسکن مددجویان استان بوشهر شهریورماه افتتاح می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکن مددجویان استان بوشهر شهریورماه افتتاح می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید