مدیران به برگزاری سمپوزیوم ها نگاه درازمدت داشته باشند

به گزارش کنفرانس هکا، تهران (پانا) - حسین ملایی فومنی هنرمند مجسمه ساز و یکی از شرکت کنندگان در نخستین سمپوزیوم مجسمه سازی گل گهر، معتقد است اگر مدیران ما نگاه درازمدت به برگزاری سمپوزیوم ها داشته باشند، سیرجان می تواند به قطب مجسمه سازی کشور تبدیل گردد ولی اگر در سال های دیگر به فراموشی سپرده گردد چنین چیزی ممکن نیست.

مدیران به برگزاری سمپوزیوم ها نگاه درازمدت داشته باشند

حسین ملایی فومنی درباره تاثیر سمپوزیوم بر فضای شهری هم گفت: بی شک هنر، فضای شهری و روحیه جامعه را تلطیف می نماید. سیرجان شهر صنعتی و فرهنگی است، وقتی چنین رویدادی در این شهر برگزار می گردد، زمینه ای را فراهم می نماید تا مردم با هنر مجسمه سازی و مجسمه سازان ارتباط برقرار نمایند.

این هنرمند اظهار امیدواری کرد با تداوم برگزاری رویدادهایی از این دست زمینه ای فراهم گردد تا سیرجان شهر فرهنگ و صنعت گردد.

وی تاکید نمود: لازمه تاثیرگذاری سمپوزیوم مجسمه سازی گل گهر این است که ادامه پیدا کند و فقط یک جرقه نباشد. سمپوزیوم باید تداوم داشته باشد و دبیرخانه دائمی آن تشکیل گردد. امیدوارم در سایر شهرها هم از ظرفیت های موجود برای توسعه مجسمه سازی استفاده گردد.

فومنی کیفیت اجرای این رویداد هم گفت: این یازدهمین سمپوزیومی است که در آن شرکت دارم. سنگی که در این سمپوزیوم در اختیار هنرمندان قرار گرفته سنگ مرمریت شیردوش معدن کرمان است و از لحاظ کیفی سنگ خوبی برای مجسمه محسوب می گردد. این سنگ از لحاظ برش، تراش، چکش زدن روی آن و پرداخت بسیار خوب است.

وی بیان نمود: نام اثر من در این سمپوزیوم سنگ و آب است که نمادی است از آب و در حجم یک فضای منفی ایجاد شده که با ریزش آب آن فضای منفی پر می گردد. این بیشتر فضای ناودان و جریان آب را نشان می دهد. این اثر در واقع یک اثر سمبلیک است که وقتی در یک فضای کبدی قرار می گیرد حس تشنگی و خشکی را بیشتر القاء می نماید.

این هنرمند مجسمه ساز درباره سمپوزیوم مجسمه سازی گل گهر سیرجان بیان نمود: این سمپوزیوم از نظر کیفی و اجرایی یکی از برترین رویدادهایی است که در ایران شرکت نموده ام . همه هنرمندانی که در این رویداد طرح هایشان پذیرفته شده و در سایت سمپوزیوم مشغول به کار هستند، از هنرمندان حرفه ای و توانمند هستند که حضورشان به این رویداد اعتبار بخشیده است.

حسین ملایی فومنی، متولد 1348، فومن، مدرس دانشگاه هنر اصفهان 20 سال سابقه مجسمه سازی کارشناسی ارشد پژوهش هنر دانشگاه هنر اصفهان، دارای کارشناسی صنایع دستی دانشگاه هنر تهران است. او تا به امروز در بیش از 10سمپوزیوم بین المللی و ملی مجسمه سازی داخلی در شهرهای آبادان، اهواز، تبریز، تهران، کرمان، کیش،سمپوزیوم بین المللی سنگ Hualien در تایوان 2017 و سمپوزیوم بین المللی سنگ ادانا، ترکیه 2018 شرکت نموده است. نخستین سمپوزیوم مجمسه سازی گل گهر تا 25 شهریورماه در سیرجان برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 شهریور 1400 بروزرسانی: 25 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 12833

به "مدیران به برگزاری سمپوزیوم ها نگاه درازمدت داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران به برگزاری سمپوزیوم ها نگاه درازمدت داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید