مدرن ترین مدل خودروهای جگوار با تکنولوژی چینی ، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، شرکت جگوار-لندروور احتمالا از پلتفرم های خودروساز چینی چری برای حمایت از خودروهای الکتریکی آینده استفاده می نماید تا بتواند این برند نام آشنای بریتانیایی را در عصر خودروهای برقی احیا کند.

مدرن ترین مدل خودروهای جگوار با تکنولوژی چینی ، عکس

امیرمسعود عابدین: رسانه های چینی گزارش می دهند که جگوار لندروور قرار است از پلتفرم های هیبریدی و برقی که به وسیله برند چری اکسید معرفی شده، استفاده کند. استفاده از فناوری چری به جگوار لندروور اجازه می دهد تا سرعت توسعه و عرضه خودروهای الکتریکی آینده را افزایش دهد.

به نقل از منابع دارای اطلاعات در این زمینه، جگوار اولین برندی خواهد بود که از پلتفرم برقی اکسید استفاده نموده و می تواند اولین مدل خود را بر اساس این پلت فرم در نیمه دوم سال 2024 رونمایی کند.

جگوار لندروور و چری روابط عمیقی در چین دارند و از سال 2012 یک همکاری و جوینت ونچر 50:50 را با هم راه اندازی نموده اند. آنها در این همکاری مدل هایی از جمله رنجروور ایووک، لندرور دیسکاوری اسپورت و جگوار XFL را فراوری می نمایند.

این خودروساز بریتانیایی میخواهد تا سال 2030 به یک برند تمام الکتریکی تبدیل گردد و سال گذشته خود را به برندهای مستقل رنجروور، دیسکاوری، دیفندر و جگوار تقسیم کرد. هنوز معین نیست که آیا مدل های آینده جگوار لندروور که می توانند از پلتفرم های برند اکسید استفاده نمایند، در خارج از چین نیز در دسترس خواهند بود یا فقط در بازار محلی فروخته خواهند شد.

قرارداد اشتراک پلتفرم بین جگوار لندروور و چری اولین معامله بین یک خودروساز اروپایی و یک خودروساز مستقر در چین نخواهد بود. فولکس واگن حدود 700 میلیون دلار برای به دست آوردن 4.99 درصد از سهام اکسپنگ را هزینه نموده و با این شرکت برای توسعه دو خودروی الکتریکی تازه برای بازار چین همکاری خواهد نمود. استلانتیس بعلاوه 1.5 میلیارد دلار در لیپ موتور سرمایه گذاری می نماید تا 20٪ از سهام را بدست آورد.

جهت مشاهده فهرست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه فهرست قیمت روز خودرو در خبرنگاران مراجعه کنید.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 فروردین 1403 بروزرسانی: 29 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16784

به "مدرن ترین مدل خودروهای جگوار با تکنولوژی چینی ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرن ترین مدل خودروهای جگوار با تکنولوژی چینی ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید