قرن امید برای ایران

به گزارش کنفرانس هکا، خبرگزاری خبرنگاران- ایران، سرزمین پهناور با گستره فرهنگی وسیع در درازنای تاریخ، سهم انکارناپذیر در شکل گیری فرهنگ ها و تمدن جهانی داشته که هر اندیشمند منصف در یکصد سال اخیر عظمت و شکوه آن را تایید کرده است. از شعر و ادب فارسی تا حکمت ایرانی و از هنر و معماری تا صلح و همزیستی مسالمت آمیز با جهان متمدن.

قرن امید برای ایران

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری،در آستانه سال نو شمسی و تحول بنیادین طبیعت شگفت انگیز هستیم و بستر اجتماعی خسته ناشی از بحران کوید 19 و تحریم های ظالمانه بر سرزمینی گشاده دست و تمدن ساز، مردم شیرین سخن و اهل گفت وگو که جهان ایرانی را با رویداد مرکز گردشگری ساری 2022 دعوت به سیر آفاق وانفس کرده، تلاش دارد تا با میزبانی شایسته بار دیگر بر بازآفرینی فرهنگ صلح و مدارا در جهان هستی تأکید کند و با تکیه بر گفتمان قرن نو، قرن امید لکه باشکوه ایران را از جنگل های هیرکانی تا دریای فیروزه فام مازندران رونمایی کند. سرزمینی پربرکت و دژ پایدار اسطوره ها و فرهنگ های کهن از دماوند باشکوه تا چشمه های رنگین کمانی و طناز سورت، از نوا و صفای کوه نشینان بی ریا تا آوای صیادان سخت کوش ساحل، از حرکت چرخ های آسیاب جهت قوت حلال تا نوای دل نشین اذان بر گلدسته های یادگاران تاریخ این سرزمین.

تپورستان با تمام کش وقوس های تاریخی در پیچ های حساس قرون به سلامت عبور کرده و امروز با همنوایی مردمان و طبیعت سحر انگیزش میزبان شایسته برای مسافران داخلی و گردشگران خارجی است. قرن نو می تواند قرن امید برای مردم جهان باشد و جهان خسته و زخم خورده ناشی از جنگ ها و بیماری های واگیر می تواند در کنار هم و با تسامح و تساهل محیط زیباتر و خردمندانه تر را در قرن نو تجربه کنیم.

مردم سرزمینم قرن نو را با شادمانی آغاز خواهند کرد و آروزی خوشبختی را برای همه مردم جهان خواهند داشت. به امید تنو حیات فرهنگی در جهان امروز.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13315

به "قرن امید برای ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرن امید برای ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید