فهرستی از وسایل به درد بخور سفر که در هیچ جا نمی بینید!

به گزارش کنفرانس هکا، لوازم مورد احتیاج برای سفر

همه افرادی که می خواهند سفر نمایند فکر می نمایند که دقیقا می دانند باید چه وسایلی را بردارند و چه وسایلی را نه اما با تماشا لیستی از لوازم مورد احتیاج برای سفر که در پایین به شما معرفی می کنیم می بینید که وسایلی هم وجود دارند که حتی هیچ وقت درباره آن ها فکر هم نکرده اید و باورتان نمی گردد که این وسایل در سفر به درد بخور باشند لطفا با تماشا اولین مورد از این لیست زیاد تعجب نکنید و به خواندن ادامه دهید تا ببینید که چرا این آیتم های عجیب انتخاب شده اند، با خبرنگاران همراه شوید:

فهرستی از وسایل به درد بخور سفر که در هیچ جا نمی بینید!

پودر لباسشویی!

وقتی که صحبت از سفر و مسافرت می گردد خیلی از افراد فورا یاد چمدان های بزرگ و سنگینی می افتند که باید برای سفر آماده نمایند غافل از اینکه با رعایت چند نکته ساده می توان بار سفر را خیلی سبک تر از آنچه که فکرش را کنید می توان بست و به اصطلاح سبک سفر کرد و یکی از این ترفندها هم شستن لباس ها در هاستل و یا هتلی است که قرار است در آن اقامت کنید و برای این کار هم احتیاج به یک پودر لباسشویی خوب دارید، اگر کمی بگردید می توانید شوینده های مناسب سفری که به راحتی در هر چمدانی جا می شوند را پیدا کنید و در سفر از آن ها بهره ببرید.

سنجاق قفلی!

بسیاری از افراد تصور می نمایندکه از سنجاق قفلی فقط در برخی از موارد مثلا وقتی که لباسی دچار پارگی می گردد باید استفاده کرد در حالی که کاربری این اشیا کوچک خیلی بیشتر از این هاست مثلا اگر در هاستلی اقامت می کنید که قسمتی از پرده های روی پنجره آن پاره است می توانید از سنجاق قفلی برای بستن فضای خالی پرده بهره ببرید و بدون مزاحمت نور خورشید یا هر چیز دیگری راحت بخوابید این فقط یکی از موارد استفاده آن است، این موضوع را می توانید به موارد دیگر هم تعمیم بدهید.

کیت دوخت و دوز!

حتی یک جعبه کوچک از لوازم دوخت و دوز مثل نخ و سوز در زمانی که می خواهید سفر کید واقعا به کارتان می آید و در جاهایی حتی زندگی تان را نجات می دهد! فکر کنید که به یکی از جزایر دور افتاده جهان سفر نموده اید تا چند روزی آرامش را تجربه کنید و طی اتفاقی یکی از لباس ها و یا شلوارتان پاره می گردد، آن جاست که نمی دانید باید دقیقا چه کار کنید و این مشکل حاد! را چطور حل کنید، اصلا چطور می خواهید در آن جا خیاطی پیدا کنید؟ حتی جایی را هم ندارید که بتوانید به آن رفته و چند دست لباس نو برای خودتان بخرید و این جاست که کیت کوچک دوخت و دوز به کارتان می آید به شما این امکان را می دهد تا بتوانید تمام خرابی ها و پارگی های لباس هایتان را بدون زره ای ناراحتی رفع کنید، کیت دوخت دوز یکی از لوازم مورد احتیاج برای سفر برای هر مسافری است.

بطری آب غیر یکبار مصرف!

در بسیاری از شهرهای جهان حتی شهرهای پیشرفته جهان هیچ کدام از فواره های آبی که می بینید قابل استفاده نیستند و برای آشامیدن آب مجبورید تا آب معدنی بخرید و احتمالا باید هر روز چندین بطری آب بخرید تا بعد از بازدید از هر جاذبه بتوانید عظشتان را رفع کنید اما این کار نه از نظر مالی ارزان است و نه حتی به نفع محیط زیست است، به جای این همه بطری دور ریختنی بهتر است تا قبل از سفر یک بطری آب با کیفیت بخرید تا در طول سفر بتوانید بارها و بارها آن را بهره ببرید و در صورت تمام شد آب داخلش دوباره آن را پر از آب کنید.

جعبه یاری های اولیه

وقتی که صحبت از جعبه یاری های اولیه می گردد شاید یاد جعبه های بزرگی که در آمبولانسها وجود دارد یا جعبه هایی بزرگ به مقدار جعبه ابزار خانه تان بیفتید! ولی در این جا منظور از جعبه الزاما یک جعبه بزرگ نیست که حتی نتوانید آن را حمل کنید! منظور این است که یک کیت کوچک از وسایلی که باید در داخل چمدان و یا کوله سفرتان داشته باشید و شاید که این مورد یکی از بارزترین لوازم مورد احتیاج برای سفر باشد اما بسیاری از افراد وقتی که در حال بستن چمدان های سفرشان به خصوص در سفرهای خارجی هستند به راحتی آن را نادیده می گیرند. در مواقعی که حتی یک زخم کوچک و یا بریدگی و خراشی در بدنتان ایجاد گردد می توانید با مواد ضد عفونی نماینده در درجه اول آن را ضد عفونی کنید و در صورت احتیاج با چسب زخم روی آن را بپوشانید تا میکروب وارد زخمتان نگردد در هر مورد در جعبه یاری های اولیه تان حتما باید چسب زخم، بتادین، قیچی کوچک و چند گاز استریل را برای موارد مورد احتیاج داشته باشید.

چراغ قوه

چراغ قوه یکی از آن دست مواردی است که همراه داشتنش در هر شرایطی ضروری است و فرقی هم نمی کند که بخواهید به یک سفر یک روزه در دل طبیعت بروید و یا چند روز را در فلات تبت بگذراید! حتی اگر که در سفر به یک مکان داخل هاستل باشید و بخواهید شبانه کتاب و یا نوشته ای را مطالعه کنید ودر عین حال کسی هم اذیت نگردد می توانید از نور چراغ قوه یاری بگیرید و علاوه بر این در زمان هایی که به هر علت برق قطع می گردد یا تاریک است و نوری وجود ندارد هم خیلی کاربردی است، حتما یادتان باشد که چرغ قوه را به عنوان یکی از وسایل مورداحتیاج سفر همراهتان ببرید و قبل از سفر هم باتری های آن را چک کنید.

نقشه کوچک!

درست است که در حال حاضر بسیاری از افراد از گوگل مپ یا نقشه های آنلاین برای انجام کارهایشان یاری می گیرند ما هنوز هم همراه داشت یک نقشه کاغذی کوچک یکی از لوازم مورد احتیاج برای سفر و البته مهم است، مخصوصا در مواردی که دسترسی به اینترنت ندارید یا نمی توانید از تلفن همراهتان بهره ببرید. با داشتن یک نقشه لازم نیست دیگر نگران گم شدن در جای نو باشید.

منبع: الی گشت
انتشار: 1 خرداد 1401 بروزرسانی: 1 خرداد 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13742

به "فهرستی از وسایل به درد بخور سفر که در هیچ جا نمی بینید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرستی از وسایل به درد بخور سفر که در هیچ جا نمی بینید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید