فناوری خطرناک خودروهای بی ام و

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا نوشت: فناوری خودرو سالانه در نمایشگاه CES مورد توجه قرار می گیرد و دو جایزه به شرکت خودروسازی بی ام و(BMW) تعلق گرفت. یکی از این جوایز به اختراعی اهدا شد که با مشارکت دستیار صوتی الکسا(Alexa) شرکت آمازون(Amazon) ابداع شده است.

فناوری خطرناک خودروهای بی ام و

آمازون گفت که متخصص خودرو الکسا با استفاده از یک مدل زبانی بزرگ می تواند دستورالعمل ها و پاسخ های سریع تری را درباره عملکرد خودرو به شیوه ای بسیار انسانی تر و شبیه به گفت وگوی عادی ارائه دهد و حتی از طرف کاربر عمل کند.

این که بتوانید از الکسا بخواهید قفل در ورودی را باز کند یا نور ایوان را خاموش کند، راحت به نظر می رسد اما اگر درخواست از طریق یک همسر سابق خشن بیان شود، چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

سیندی کوهن(Cindy Cohn) مدیر اجرایی بنیاد مرزهای الکترونیکی و از داوران بدترین فناوری CES گفت: ما شاهد افزایش یافتن داستان های وحشتناکی بوده ایم که در آنها، مردم و عموما زنانی که برای فرار از خشونت خانگی تلاش می کنند، در نهایت خودروهای خود را به عنوان بردارهای ردیابی و سوءاستفاده می یابند.

  • خودروساز چینی دو برابر زیان انباشته خودروسازان ایرانی خرج خودروهای هوشمند می کند

وی افزود: الکسا، بی ام و و صادقانه بگویم همه شرکت های خودروسازی که برای تبدیل کردن خودروهای ما به دستگاه های ردیاب در رقابت هستند باید اطمینان حاصل کنند که کاربران می توانند از این مشکل در امان بمانند.

جی هانسون(Jay Hanson) سخنگوی بی ام و در واکنش به این اظهارنظر گفت که این شرکت، دستیار صوتی را با در نظر گرفتن حریم خصوصی طراحی و ارائه کرده است و مشتریان می توانند انتخاب کنند که از آن استفاده کنند یا خیر.

هانسون در یک ایمیل نوشت: بی ام و و آمازون یک تعهدی قوی را برای حفظ اعتماد مشتریان و محافظت کردن از حریم خصوصی آنها از جمله کنترل داده ها دارند.

همچنین ب ام و، عینک های واقعیت اضافه کرده طراحی شده از طریق ایکس ریل(Xreal) را به نمایش گذاشت که قرار است اطلاعات سودمند و اشیای مجازی را که هنگام رانندگی ظاهر می شوند، پوشش دهند. یک داور دیگر، این عینک ها را دستورالعملی برای رانندگی پریشان نامید که می تواند راه را برای تبلیغات آینده در مورد دید مبهم هموار کند.

هانسون در واکنش به این صحبت نوشت: تجربه واقعیت اضافه کرده نشان داده شده در نمایشگاه CES، ویترینی از موارد استفاده بالقوه است که می تواند مردم را یاری دهد یا آنها را سرگرم کند اما به حداقل رساندن حواس پرتی راننده که یک اصل کلیدی در محصولات بی ام و به شمار می رود، همچنان به قوت خود باقی است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرنگاران مراجعه کنید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 دی 1402 بروزرسانی: 28 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14340

به "فناوری خطرناک خودروهای بی ام و" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری خطرناک خودروهای بی ام و"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید