فعالیت 4600 واحد تولیدی مبل و منبت در تویسرکان

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/همدان فرماندار شهرستان تویسرکان با بیان اینکه این شهرستان 43 درصد فراوری مبل و منبت استان را به خود اختصاص می دهد، گفت: در حال حاضر 4600 واحد فراوریی مبل و منبت در شهرستان تویسرکان فعال است که در این مراکز 7600 نیروی کار مشغول به فعالیت هستند.

فعالیت 4600 واحد تولیدی مبل و منبت در تویسرکان

حبیب مومیوند در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه شهرستان تویسرکان قطب فراوری مبل و منبت در کشور محسوب می گردد، توضیح داد: در سالجاری نیز با پیگیری های مسئولان شهرستان تویسرکان مسائل این واحدها مرتفع شده و شرایط لازم برای توسعه آنها فراهم شده است.

وی از تشکیل جلسه ویژه ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری واحدهای فراوریی در شهرستان تویسرکان اطلاع داد و اظهار کرد: این جلسه با 19 مصوبه به اتمام رسید و در پی آن 15 واحد فراوریی مشکل دار دوباره به چرخه فراوری بازگشتند.

مومیوند ادامه داد: مشکل 27 واحد فراوریی دیگر نیز در ستاد تسهیل و برطرف موانع فراوری استان مطرح شد و با ارائه 11 میلیارد تومان از محل تسهیلات بانکی این واحدها دوباره به چرخه فراوری بازگشتند.

وی از ایجاد واحدهای فراوریی جدید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان تویسرکان اطلاع داد و اضافه نمود: شرکت هگمتان دارو که در ایام الله دهه فجر افتتاح شد، از جمله این واحدها بوده است.

مومیوند با اشاره به اینکه 23 درصد سهم اشتغال استان در زمینه صنایع دستی و واحدهای فراوری خانگی به شهرستان تویسرکان اختصاص دارد، ادامه داد: در این زمینه واحدهای اثربخش زیادی در این شهرستان ایجاد شده و توسعه یافته است.

افزایش 3 برابری سطح زیرکشت گلخانه در تویسرکان

فرماندار شهرستان تویسرکان گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی در کشور، توسعه واحدهای گلخانه ای در این شهرستان رونق گرفته است به طوریکه در سالجاری با افزایش 3 برابری سطح زیرکشت گلخانه ها در این شهرستان روبرو بودیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تقریبا 40 واحد گلخانه در سطح شهرستان تویسرکان فعال است، اضافه نمود: مساحت هر یک به 4 هزار مترمربع می رسد.

وی از کشت 20 هکتار زعفران در سالجاری در شهرستان تویسرکان اطلاع داد و یادآور شد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حفظ منابع آبی، شهرستان تویسرکان به سمت کشت محصولات کم آب بر همچون زعفران روی آورده است.

فرماندار شهرستان تویسرکان ادامه داد: در حال حاضر شرایط لازم برای کشت و فراوری گل محمدی در این شهرستان فراهم شده است.

مومیوند در بخش دیگری از سخنانش از گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه این شهرستان یاد کرد و گفت: این شهرستان با دارا بودن شرایط مناسب آب و هوایی و دارا بودن بیش از 220 اثر تاریخی شرایط لازم برای گردشگری را دارد.

وی توضیح داد: در سال اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای در این شهرستان به فراهم کردن زیرساخت های گردشگری شده همچنین آسفالت محور تویسرکان- جوکار و محور تویسرکان- کنگاور از جمله این موارد بوده است که به زودی 10 کیلومتر اولیه آن در روزهای آینده افتتاح و 5 کیلومتر دیگر آن نیز تا فروردین ماه افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: ایجاد هتل و مجموعه تفریحی و توریستی در شهرستان تویسرکان از دیگر اقدامات لازم در راستای ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه گردشگری بوده است.

مومیوند با اشاره به اینکه کم کردن حاشیه های سیاسی از جمله اقدامات در شهرستان تویسرکان بوده است، اظهار کرد: خوشبختانه اتحاد و همکاری خوبی در شهرستان تویسرکان فراهم بوو همین عوامل منجر به پیروز عمل کردن این شهرستان در حوزه تحقق شعار سال بوده است.

وی در خاتمه اقدامات اجرا شده در زمینه اقتصاد مقاومتی در شهرستان تویسرکان را مثبت خواند و گفت: این شهرستان نسبت به سایر شهرستان های استان در این زمینه ورود خوبی داشته است.

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8951

به "فعالیت 4600 واحد تولیدی مبل و منبت در تویسرکان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت 4600 واحد تولیدی مبل و منبت در تویسرکان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید