فروش ساعت ثروتمندترین مسافر تایتانیک

به گزارش کنفرانس هکا، یک ساعت جیبی از جنس طلا که از جسد ثروتمندترین مرد کشتی تایتانیک کشف شده بود به قیمت رکوردشکن 1.5 میلیون دلار فروخته شد.

فروش ساعت ثروتمندترین مسافر تایتانیک

به گزارش خبرنگاران، این ساعت طلا در حراجی هنری اولدریج و پسران به یک مجموعه دار خصوصی فروخته شد و رکورد گران قیمت ترین یادگاری های کشتی معروف تایتانیک را جابه جا کرد.

صاحب اصلی این ساعت، یک تاجر به نام جان جیکوب آستور بود که در سال 1912 میلادی در سن 47 سالگی، پس از تماشا همسر جدیدش، مادلین، در یک قایق نجات با کشتی تایتانیک به اعماق اقیانوس رفت.

بالاترین مبلغ که پیش تر حدود 1.4 میلیون دلار بود، برای ویولنی پرداخت شد که هنگام غرق شدن کشتی نواخته می شد، که در سال 2013 در همین حراجی فروخته شد.

سخنگوی این حراجی به گاردین خاطرنشان کرد 1.5 میلیون دلارِ پرداخت شده برای این ساعت شامل هزینه ها و مالیات های پرداخت شده به وسیله خریدار است. بعلاوه در این حراجی یک کیف ویولن به قیمت 360 هزار پوند (454 هزار دلار) با احتساب هزینه ها و مالیات فروخته شد.

اندرو آلدریج مدیر این خانه حراج گفت: قیمت های یادگاری تایتانیک در این حراجی کاملاً باورنکردنی بود. آنها نه تنها اهمیت خود مصنوعات و کمیاب بودن آنها را منعکس می نمایند، بلکه از جذابیت ماندگار داستان تایتانیک حکایت دارند؛ 112 سال بعد از غرق شدن این کشتی ما هنوز در خصوص آن و مسافران و خدمه اش صحبت می کنیم.

او اضافه کرد: آستور به عنوان ثروتمندترین مسافر کشتی تایتانیک شناخته می شد و تصور بر این بود که در آن موقع یکی از ثروتمندترین افراد دنیا باشد و دارایی خالصش تقریباً 87 میلیون دلار معادل چند میلیارد دلار امروز ارزش داشت. آستور که یکی از اعضای برجسته خاندان ثروتمند آستور بود، به جای اینکه شانس خود را با کشتی نجات دیگر امتحان کند، آخرین بار در حال کشیدن سیگار و گپ زدن با یکی از مسافران دیده شده است. جسد او هفت روز بعد از اقیانوس اطلس پیدا شد و ساعت نفیس طلای 14 عیار جیبی Waltham از او کشف شد.

کشتی تایتانیک در ساعت 11:40 شب در 14 آوریل 1912، با یک کوه یخ برخورد کرد و شروع به پایین رفتن در آب کرد. در ابتدا، آستور باور نداشت که کشتی در معرض خطر جدی باشد، اما بعداً معین شد که کشتی در حال غرق شدن است و کاپیتان بعد از نیمه شب تخلیه را شروع نموده است، بنابراین او به همسرش یاری کرد تا وارد قایق نجات 4 گردد. همسرش مادلین آستور جان سالم به در برد و جسد شوهرش در 22 آوریل در فاصله ای نه چندان دور از محل غرق شدن کشتی پیدا شد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 10 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 17032

به "فروش ساعت ثروتمندترین مسافر تایتانیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش ساعت ثروتمندترین مسافر تایتانیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید