فرضیه قدرتمندی بیشتر مردان در مقایسه با زنان زیر سوال رفت

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، یکی از پیش نیازهای افزایش قدرت و توانایی داخلی بدن این است که بدن بتواند اکسیژن بیشتری را از خون جذب کند.

فرضیه قدرتمندی بیشتر مردان در مقایسه با زنان زیر سوال رفت

در حالی که در آنالیز های قبلی ادعا شده بود بدن مردان به طور کلی در این زمینه بهتر از زنان عمل می نماید، در آنالیز های تازه تعیین شده اندام هوازی بدن زنان جوان توانمندی بیشتری در مقایسه با مردان جوان دارد و در زمینه جذب اکسیژن از خون بهتر عمل می نماید.

البته باید توجه داشت که وضعیت در خصوص بچه ها و افراد مسن متفاوت است و اندام هوازی پسران و پیرمردان عملکرد بهتری در مقایسه با دختران و پیرزنان دارد.

تحقیقات یادشده در دانشگاه واترلو در کانادا اجرا شده و برای انجام آن عملکرد اندام هوازی 18 زن و مرد جوان در زمینه جذب اکسیژن از خون با وزن و سن مشابه آنالیز شده است. آنالیز یادشده ثابت کرد عملکرد بدن زنان 30 درصد بهتر از بدن مردان بوده است.

پژوهشگران می گویند این یافته جدید ثابت می نماید تصورات قبلی در خصوص اینکه بدن مردان به طور طبیعی قدرتمندتر است، درست نبوده است. البته هنوز علت توانایی بیشتر بدن زنان جوان برای جذب اکسیژن تعیین نشده است.

وبلاگ پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

کالارنا: کالارنا: مقایسه و نقد کالاهای دیجیتالی

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6765

به "فرضیه قدرتمندی بیشتر مردان در مقایسه با زنان زیر سوال رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرضیه قدرتمندی بیشتر مردان در مقایسه با زنان زیر سوال رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید