علمای بحرین: آزادی آخرین نفس هایش را در بحرین می کشد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، علمای بحرین در واکنش به بازداشت سید مجید المشعل رییس مجلس علمای شیعیان این کشور تنها 2 روز پس از آزادی از زندان، بازداشت شیخ فاضل رحمه و همچنین احضار علامه الربیعی از برجسته ترین علمای بحرین بیانیه صادر کردند.

علمای بحرین: آزادی آخرین نفس هایش را در بحرین می کشد

در این بیانیه ضمن محکوم نمودن احضار علامه الربیعی آمده است احضار ایشان که از بزرگترین شخصیتهای دینی و علمایی بحرین است دست درازی به کرامت کل شیعیان محسوب شده و تحقیر دین و صندلی آن است، اینگونه اهانت ها ، سیاست های آزار و اذیت سازمان یافته شیعیان باید فورا در بحرین متوقف گردد که این فشارها مردم را به مرحله انفجار خواهند رساند.

علمای بحرین همچنین در مورد احضار و بازداشت مجدد سید مجید المشعل رییس مجلس علمای شیعیان بحرین آورده اند ما احضار مجدد المشعل تنها 2 روز پس از آزادی از زندان و منع ایشان از حق طبیعی شان برای استقبال از مردمی که برای خوشامدگویی به دیدارشان آمده بودند را محکوم می کنیم. این حرکت سرکوب سیاسی و خفقان آزادی هایی است که نفس های آخرش را می کشد.

این بیانیه همچنین بازداشت و جسارت به شیخ فاضل علی رحمه از دیگر علمای بحرین را نیز محکوم نموده است.

علما در خاتمه این بیانیه متذکر شده اند که سخن تمام علمای بحرین را تکرار می کنیم که علما به حول و قوه الهی تا ابد یار مظلوم و دشمن ظالم باقی خواهند ماند که این عهدی است که خداوند متعال بر گردن آنها گذارده است.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1786

به "علمای بحرین: آزادی آخرین نفس هایش را در بحرین می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علمای بحرین: آزادی آخرین نفس هایش را در بحرین می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید