عدد قطعی عیدی کارمندان

به گزارش کنفرانس هکا، اگرچه رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده است هنوز عدد قطعی عیدی کارکنان دولت معین نیست، اما برآوردها نشان می دهد احتمالا ًکف عیدی واریزی برای کارکنان دولت حدود 2میلیون تومان خواهد بود.

عدد قطعی عیدی کارمندان

به گزارش تسنیم، اخیراً رئیس سازمان برنامه و بودجه ضمن اشاره به اینکه هنوز مبلغ عیدی کارکنان دولت قطعی نشده است، خبر از واریز آن تا سرانجام هفته آینده داد.

این در حالی است که بر اساس ماده 75 قانون مدیریت خدمات کشوری، امتیاز عیدی سرانجام سال کارمندان، بازنشستگان و موظفین، معادل 5،000 امتیاز معین شده است و با اعمال ضریب حقوق، اندازه رقم ریالی آن به دست می آید.

گفتنی است با توجه به ضریب حقوقی امسال (4،024)، مبلغ رقم عیدی سرانجام سال حداقل 2،012،000 تومان خواهد بود. گفتنی است دولت در دو سال اخیر و برای جبران بخشی از این عقب ماندگی، عیدی کارکنان دولت را بر اساس قاعده نو (مبالغ بالاتر برای کارکنان مشمول عائله مندی و اولاد) محاسبه و پرداخت کرده است.

اگرچه در سال های اخیر همیشه نرخ تورم بالاتر از رقم ضریب ریالی عیدی ها بوده است اما به هرحال به نظر می رسد اگر دولت قصد داشته باشد طبق رویه سال های قبل عمل کند، احتمالاً با توجه به ضریب حقوقی امسال، عیدی کف عیدی کارمندان حدود 2.012.000 هزار تومان خواهد بود.

البته با توجه به اینکه ارقامی به ازای عائله مندی و بعلاوه تعداد بچه ها به این عدد افزوده خواهد شد، برآوردها نشان می دهد برای یک خانواده 4نفره احتمالاً شاهد واریز عیدی حدود 3 میلیون تومان باشیم.

عیدی کارکنان دولت در سال گذشته، 1میلیون و 800 هزار تومان

گفتنی است در شرایطی احتمالاً شاهد کف 2 میلیون تومانی برای واریز عیدی کارکنان دولت هستیم، که در سال گذشته عیدی کارکنان دولت حدود 1 میلیون و 800 هزار تومان واریز شد، به بیانی دیگر انتظار می رود دولت اگر قصد جبران تورم 40درصدی یک سال گذشته را دارد، حداقل باید کف عیدی را نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش دهد.

در واقع اگر مبلغ عیدی پرداختی به کارکنان دولت، عدد کمتری از 2 میلیون و 500 هزار تومان باشد می توان می گفت مشابه دو سال گذشته همچنان رقم عیدی کارکنان دولت، از نرخ تورم کمتر است و نتوانسته است قدرت خرید ازدست رفته کارمندان را جبران کند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1402 بروزرسانی: 14 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14804

به "عدد قطعی عیدی کارمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدد قطعی عیدی کارمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید