صرفه جویی بیش از 70 میلیارد تومانی در تهیه آسفالت طی شش ماه نخست سال جاری

به گزارش کنفرانس هکا، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از صرفه جویی بیش از 76 میلیارد تومانی برای تهیه آسفالت در شش ماه نخست امسال اطلاع داد.

صرفه جویی بیش از 70 میلیارد تومانی در تهیه آسفالت طی شش ماه نخست سال جاری

به گزارش خبرنگاران صفا صبوری دیلمی از پخش 480 هزار تن آسفالت در بازه زمانی 12 اسفندماه سال گذشته تا 8 مهرماه امسال اطلاع داد و گفت: از این 480 هزار تن، 384 هزارتن بابت تراش و روکش معابر و 95 هزار تن بابت لکه گیری مصرف شده است همچنین متوسط میزان آسفالت پخش شده در مناطق 22گانه بیش از 21 هزار تن است.

وی در خصوص مساحت معابر بهسازی شده اظهار کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و 600 هزار متر مربع مساحت معابر مورد بهسازی قرار گرفته است.

به گفته معاون فنی و عمران شهرداری تهران، بیش از 48 هزار نقطه خرابی در سطح شهر تهران مرمت شده است.

صبوری دیلمی با بیان اینکه هزینه تهیه آسفالت با بهره برداری از منابع و ظرفیت کارخانه های متعلق به شهرداری، در هر تن 160 هزار تومان کاهش یافته است، مطرح کرد: قیمت آسفالت در هر تن در بخش خصوصی برابر با 510 هزارتومان بوده، اما درحال حاضر قیمت آسفالت کارخانجات شهرداری در هر تن 450 هزار تومان است.

وی با اعلام اینکه در شش ماه نخست امسال، صرفه جویی صورت گرفته در تهیه آسفالت با بهره برداری از منابع و ظرفیت های کارخانه های شهرداری تهران بیش از 76 میلیارد تومان بوده است، گفت: قبل از اجرای طرح مرمت و بهسازی معابر، پایش مکانیزه خرابی آسفالت انجام شد. این پایش مکانیزه به صورت دقیق تر خرابی ها را نشان می دهد که یکی از نتایج مثبت آن صرفه جویی است.

معاون فنی و عمران شهرداری تهران در سرانجام توضیح داد: در حال حاضر، 4400 کیلومتر راستا بزرگراهی پایش مکانیزه شده است.

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6167

به "صرفه جویی بیش از 70 میلیارد تومانی در تهیه آسفالت طی شش ماه نخست سال جاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صرفه جویی بیش از 70 میلیارد تومانی در تهیه آسفالت طی شش ماه نخست سال جاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید