شیراز سرافراز در میهمان نوازی، از اسکان تا غذا و سرویس موبایل رایگان

به گزارش کنفرانس هکا، حادثه غریبی بود، سیل را می گویم، شهروندی نبود که با دیدن صحنه های دلخراش حادثه پنج فروردین شیراز، دلش نلرزد و اشکش را از دیده جاری نکند؛ حادثه ای که جان باختن 18 هموطن و مصدومیت ده ها نفر را به دنبال داشت؛ اما آنچه ماندگار شد و رنگ از روی تمام مصائب برد، میهمان نوازی شهروندان شیراز بود و بس.

شیراز سرافراز در میهمان نوازی، از اسکان تا غذا و سرویس موبایل رایگان

به گزارش خبرنگاران منطقه فارس، اندوه سیل و جان باختن آدم هایی که برای سفر خود را مهیا نموده بودند و ثبت خاطرات نوروزی ماندگار مهمترین دلخوشی شان بود را اما میهمان نوازی شیرازی های مهربان، التیام بخش بود؛ مردمی که باز هم خونگرمی خود را به نمایش گذاشتند و بر دفتر روزگار ماندگار کردند.

در میان ازدحام غم و اندوهی که بغضی شده بود و راه را بر نفس ها تنگ نموده بود، دیدن صحنه های زیبای انسانیت، همنوع دوستی، میهمان نوازی و … شیرازی های مهربان و خونگرم، لبخند را به لب جاری می کرد؛ مردمی که از تمام داشته هایشان، برای همراهی و همنوایی با میهمانانی که به شهرشان آمده بودند و حالا گرفتار بلا شده بودند، مایه گذاشتند.

انتشار تصاویر سیل، در شیراز همه شهروندان را همدل کرد و بسیاری را به خیابان کشاند، از شهروندانی که با در دست داشتن کارتن نوشته هایی مبنی بر مهیا بودن سقف و سفره ای برای پذیرایی از آنها که سیل سفرشان را تلخ نموده بود تا آنهایی که بساط هرچند کوچک سفره شان را با هموطنانشان شریک شدند.

شیراز روز پنجم فروردین، با مهربانی شهروندانش، رنگی ارغوانی و زیبا بر زشتی چهره سیلی کشید که ناگهانی آمد و خیلی ها را آزرد و رفت.

شیراز پنجم فروردین را نه به نام روزی که سیل ویرانگر بنیان هایی را برکند که به نام مهربانی، همنوع دوستی، رقم زد و در دفتر روزگار برای همواره ماندگار کرد.

هر گوشه از شهر پر بود از خودروهایی که به دنبال مسافران در راه مانده بودند، صفحه های فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، پر بود از آگهی های مهربانی شیرازی ها، از آماده کردن خانه و توزیع غذا و مهیا کردن لباس و … تا آمادگی برای تعمیر ماشین و موبایل و....

شیراز شامگاه پنجم فروردین نگذاشت حتی یک مسافر هم کنار خیابان بماند، خانه ای مهیا شد به وسعت دل های بزرگ مردمانش تا سقفی و دیواری بسازد مقاوم در برابر هر باران و سیلی!

به گزارش خبرنگاران، پنجم فروردین و ساعتی بعد از سیل ویرانگر، این شهروندان شیراز، مردمانی شهره به میهمان نوازی آستین ها را بالا زدند تا هر در راه مانده ای را در کنار خود جای دهند.

شامگاه پنجم فروردین در شیراز نه تنها در سالن های ورزشی و نمایشگاه بین المللی و اماکن دولتی و نیمه دولتی، که در خانه مردمان این شهر بر روی میهمانانی که نگران نامهربانی باران و سیل بودند، باز شد تا باور نمایند انسانیت چه معنا و وسعتی دارد.

امروز هر شیرازی به شهروند شهر راز بودن افتخار کرد؛ با غرور سر را بالا گرفت و بغضی که از دیدن این همه خوبی گلویش را می فشرد فرو داد و لبخند زد و به همشهریانش مباهات کرد.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2488

به "شیراز سرافراز در میهمان نوازی، از اسکان تا غذا و سرویس موبایل رایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیراز سرافراز در میهمان نوازی، از اسکان تا غذا و سرویس موبایل رایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید