شکست قهرمان دنیا، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی

به گزارش کنفرانس هکا، کامرون در جام جهانی 1990 ایتالیا با شکست آرژانتین مدافع عنوان قهرمانی، همه را شگفت زده کرد و در ادامه این رقابت ها توانست قدرت خود را به همه نشان دهد.

شکست قهرمان دنیا، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی

به گزارش خبرنگاران، جام دنیای 1990 ایتالیا با دیدار آرژانتین و کامرون شروع شد. آلبی سلسته قهرمان دنیا شده بود و در حالی پا به این رقابت ها گذاشت که به عنوان تیم قهرمان چهار سال پیش در مکزیک یاد می شد. این تیم با دیگو آرماندو مارادونا به عنوان ستاره اش برخی از قهرمانان چهار سال پیش خود مانند پومپیدو، روجری، بوروچاگا و... را در اختیار نداشت. بازیکنان دیگری جایگزینشان شده بودند اما نحوه بازی این تیم فرقی نکرده بود. آلبی سلسته با این روش توانسته بود فاتح جام دنیای گردد.

حریف آرژانتین در بازی افتتاحیه کامرون بود که در مرحله مقدماتی توانسته بود از گروه نیجریه، آنگولا و گابون صعود کند. کامرون به آسانی به مرحله نهایی صعود کرد و توانست چهار پیروزی، یک تساوی و یک شکست را به ثبت برساند. با این حال کسی تصور نمی کرد که حریف جدی برای آرژانتین باشد. آلبی سلسته دو قهرمانی در دنیا به دست آورده بود و در خط حمله از ستاره ای به نام مارادونا بهره می برد. کامرون تنها یک بازیکن برجسته داشت که نامش روژه میلا بود. او هم در آن موقع 38 ساله بود.

پیروز این دیدار کامرون شد. قوای بدنی بازیکنان آفریقایی بر بازی آرژانتین غلبه کرد. مارادونا با خطاهای متعدد متوقف و در نهایت کامرون، 9 نفره شد. کانا در دقیقه 75 و ماسینگ در دقیقه 88 کارت قرمز دریافت کردند. با این حال کامرون توانست بازیکنان آلبی سلسته را کنترل کند و حتی در دقیقه 67 به گل برسد.

میلا به همراه کامرون در این رقابت ها درخشید. این تیم پس از شکست آرژانتین توانست رومانی را 2 بر یک و با گل های میلا شکست دهد. سپس تعیین شد اصرار رییس جمهور کشور به حضور این بازیکن مسن دلیل داشته است. کامرون از مرحله گروهی صعود کرد و توانست در یک هشتم نهایی 2 بر یک کلمبیا را در وقت های اضافه شکست دهد. بازی در 90 دقیقه بدون گل تمام شده بود. هر دو گل کامرون باز هم توسط میلا زده شد.

تیم آفریقایی باید در مرحله بعد با انگلیس روبرو می شد. بازی در وقت های اضافه دنبال شد و طرفداران نمی دانستند چه تیمی پیروز خواهد شد. آیا کاشفان فوتبال توسط کامرون از جام دنیای کنار می رفتند؟ پلات در دقیقه 25 انگلیس را پیش انداخت اما کانده در دقیقه 63 از روی نقطه پنالتی بازی را مساوی کرد. در ادامه اِکه که گل دیگری به ثمر رساند تا تیم آفریقایی پیش بیفتد. میلا در نیمه دوم به میدان رفت و با حضورش شرایط کامرون در حفظ توپ بهتر شد. به نظر می رسید انگلیس حذف شده است. با این حال با گل گری لینکر بازی در دقیقه 83 مساوی شد. انگلیس در وقت های اضافه به لطف پنالتی دیگری که لینکر زد، توانست پیروز گردد. بازی با آشوب کامرونی ها به انتها رسید. شیرهای رام نشدنی آفریقا قدرت خود را به همه دنیا نشان دادند و همه از هوش و قدرت میلا مطلع شدند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1297

به "شکست قهرمان دنیا، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست قهرمان دنیا، آغازگر دوران درخشان شیرهای رام نشدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید