شناسایی 210 بانوی کارآفرین پیروز در حوزه صنایع دستی و گردشگری کرمان

به گزارش کنفرانس هکا، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان از شناسایی و معرفی 210 بانوی کارآفرین حوزه صنایع دستی و گردشگری استان اطلاع داد.

شناسایی 210 بانوی کارآفرین پیروز در حوزه صنایع دستی و گردشگری کرمان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمان، غلامرضا فرخی مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به اینکه 210 بانوی کارآفرین در حوزه های گردشگری و صنایع دستی استان کرمان شناسایی شده اند، اضافه نمود: این کارآفرینان در زمینه راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی، موسسات آموزش گردشگری، دفاتر خدمات مسافرتی و ایجاد کارگاههای صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند.

او با بیان اینکه حضور زنان در مشاغل حوزه گردشگری استان کرمان نسبت به بعضی از استانها در رتبه بالاتری قرار گرفته است، اظهار کرد: در کوشش هستیم زمینه حضور و فعالیت هرچه آسانتر زنان در بخشهای مختلف گردشگری را فراهم کنیم که خوشبختانه در این مورد با توجه به آمار بدست آمده پیروز بوده ایم.

فرخی با اشاره به اینکه زنان در حوزه های بوم گردی و صنایع دستی دارای توانمندیهای بالایی هستند، توضیح داد: در چند سال اخیر فعالیت و حضور زنان استان کرمان در عرصه گردشگری رشد بسیار خوبی داشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اضافه نمود: امیدواریم زنان با حضور خود در این عرصه ها بتوانند توانمندیهای خود را از لحاظ کیفی به معرض نمایش بگذارند.

او با بیان اینکه خلاقیت یکی از احتیاجهای اساسی توسعه صنعت گردشگری است و کارآفرینی در گردشگری موجب اشتغال سریع و درآمد زیاد می گردد، توضیح داد: متاسفانه تاکنون از این فرصت برای رشد مالی کشور استفاده چندانی نشده است.

فرخی اعلام نمود: صنعت گردشگری نسبت به صنایع دیگر احتیاج به سرمایه گذاری کلان ندارد و می توان با سرمایه نه چندان زیاد و کمی خلاقیت به درآمدزایی در این حوزه دست یافت.

سبزوار: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

طفره: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5707

به "شناسایی 210 بانوی کارآفرین پیروز در حوزه صنایع دستی و گردشگری کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 210 بانوی کارآفرین پیروز در حوزه صنایع دستی و گردشگری کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید