سونامی کمبود معلم در پنج سال آینده

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اعلام اینکه میزان ثبت نام اجرا شده تا چهارشنبه گذشته در مدارس تهران از مرز 94 درصد عبور کرد گفت: آماده سازی مدارس در حال اجرا است؛ بالغ بر 54 هزار معلم، 60 هزار همکار فرهنگی و یک میلیون و 200 هزار دانش آموز داریم که ساماندهی این افراد و همچنین کلاس ها کار ساده ای نیست و بالغ بر 18 هزار همکار ما روزانه و تمام وقت برای بازگشایی مدارس در کوشش اند.

سونامی کمبود معلم در پنج سال آینده

مسعود ثقفی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به روند ثبت نام دانش آموزان در سامانه سناد اظهار کرد: آمار ثبت نامی ها تا چهارشنبه گذشته از مرز 94 درصد عبور کرد.

وی اضافه کرد: آماده سازی مدارس در حال اجرا است؛ بالغ بر 54 هزار معلم، 60 هزار همکار فرهنگی و یک میلیون و 200 هزار دانش آموز داریم که ساماندهی این افراد و همچنین کلاس ها کار ساده ای نیست. علیرغم اینکه گفته می گردد آموزش و پرورش و مدارس در تابستان تعطیل هستند اما بالغ بر 18 هزار همکار ما روزانه و تمام وقت برای بازگشایی مدارس در کوشش اند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر اینکه هرچند نواقصی وجود دارد و آن را انکار نمی کنیم، اما معتقدیم زحمات نباید نادیده گرفته شوند؛ درباره کمبود معلم در مدارس گفت: نه فقط در تهران بلکه به طور کلی با کمبود شدید نیرو در شاخه معلمی مواجهیم که کوشش می کنیم هرساله این کمبود را با راهکارهایی چون استمرار خدمت، جذب حق التدریس و... جبران کنیم. با این حال هشدارهایی مبنی بر وقوع سونامی کمبود معلم در پنج سال آینده داده می گردد که باید آن را جدی گرفت.

ثقفی با اشاره به حضور 300 هزار دانش آموز در520 پایگاه اوقات فراغت در تابستان گفت: علاوه بر این، آموزش و پرورش تهران سال جاری 500 دانش آموز پایه دوازدهم از مناطق سیل زده پلدختر و معمولان را با هزینه خود در اردوگاه دانش آموزی رامسر میزبانی کرد.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5404

به "سونامی کمبود معلم در پنج سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سونامی کمبود معلم در پنج سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید