سقوط هواپیمای عکاس طلوع زمین، اولین عکس رنگی زمین از فضا؛ ویلیام آندرس در 90 سالگی خلبانی می کرد

به گزارش کنفرانس هکا، یورو نیوز: ویلیام آندرس، فضانورد سابق آپولو 8 که بیش از 55 سال پیش، عکس ماندگار طلوع زمین را گرفت روز آدینه در اثر سقوط یک هواپیما که او به تنهایی در حال پرواز آن بود در آب های اطراف استان واشنگتن کشته شد.

سقوط هواپیمای عکاس طلوع زمین، اولین عکس رنگی زمین از فضا؛ ویلیام آندرس در 90 سالگی خلبانی می کرد

ویلیام آندرس، فضانورد سابق آپولو 8 که بیش از 55 سال پیش، عکس ماندگار طلوع زمین را گرفت روز آدینه در اثر سقوط یک هواپیما که او به تنهایی در حال پرواز آن بود در آب های اطراف استان واشنگتن کشته شد.

لحظه به تصویر کشیدن تنهایی و شنمایندگی کره زمین در فضا

خود ویلیام آندرس قبلا گفته بود که عکسی که او از طلوع زمین گرفته بود شاید مهم ترین یاری او به آن ماموریت فضایی بود، کما اینکه او به همه اطمینان داد که دو سفینه اصلی آپولو 8 یعنی ماژول فرماندهی و ماژول خدمات نیز بی عیب و نقص عمل می نمایند.

عکسی که او گرفت، اولین تصویر رنگی زمین از فضا، یکی از مهم ترین عکس های تاریخ معاصر به دلیل تغییر زاویه دید انسان به سیاره زمین محسوب می گردد. این عکس با نشان دادن انزوا و شنمایندگی کره زمین در فضا باعث شد تا جرقه تشکیل جنبش های جهانی محیط زیست زده گردد.

آندرس این عکس را در چهارمین گردش خدمه به دور کره ماه و در حالیکه با عجله می خواست حالت دوربین خود را از سیاه و سفید به به حالت رنگی تغییر دهد، گرفت.

آندرس در آن لحظه با هیجان گفت: اوه خدای من، به آن چشم انداز نگاه کن! زمین در حال برآمدن است. وای، این زیباست!

ماموریت آپولو 8 در دسامبر 1968 اولین باری بود که انسان به فراتر از مدار پایین زمین سفر کرد تا به کره ماه برسد و سالم برگردد. این جسورانه ترین و شاید خطرناک ترین سفر ناسا بود که هفت ماه بعد زمینه را برای فرود آپولو بر سطح کره ماه فراهم کرد.

سانحه هوایی چگونه رخ داد؟

کلانتر بخش سان خوان خاطرنشان کرد که حدود ساعت 11:40 به وقت محلی، گزارشی مبنی بر سقوط یک هواپیمای قدیمی در آب های شمالی جزیره جونز و غرق شدن آن داده شد. گرگ اندرس نیز تایید کرد که جسد پدرش بعد از ظهر آدینه پیدا شده است.

ویلیام آندرس در زمان پرواز، تنها خلبان هواپیمای مدل بیچ کرفت A45 بود. دلیل سقوط این هواپیما در دست آنالیز است.

این فضانورد پیش تر گفته بود که ای کاش می توانست عکس های بیشتری بگیرد.

آندرس به عنوان خدمه پشتیبان آپولو 11 و جمینی 11 در سال 1966 میلادی هم خدمت نموده بود، اما ماموریت آپولو 8 تنها زمانی بود که او به فضا فرستاده شد.

آندرس در 17 اکتبر 1933 میلادی در هنگ کنگ به جهان آمد. در آن موقع، پدر او یک ستوان نیروی دریایی آمریکا در یک کشتی توپدار در رودخانه یانگ تسه چین بود.

آندرس و همسرش والری، در سال 1996 موزه پرواز هریتیج را در استان واشنگتن آمریکا تأسیس کردند. این زوج در سال 1993 به جزیره اورکاس، در مجمع الجزایر سن خوان نقل مکان کردند. آنها شش فرزند و 13 نوه داشتند.

منبع: انتخاب
انتشار: 19 خرداد 1403 بروزرسانی: 19 خرداد 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 17172

به "سقوط هواپیمای عکاس طلوع زمین، اولین عکس رنگی زمین از فضا؛ ویلیام آندرس در 90 سالگی خلبانی می کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقوط هواپیمای عکاس طلوع زمین، اولین عکس رنگی زمین از فضا؛ ویلیام آندرس در 90 سالگی خلبانی می کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید