سقف شیبدار تک پر یا Sloping Roof

به گزارش کنفرانس هکا، سقف شیب دار تک پر یا Sloping Roof, نوعی سقف شیب دار است که نمای یک سقف شیروانی را در ذهن مجسم میکند. این نوع سقف از نصب یک پنل شیب دار بر روی دیوار ساخته میشود. از این نوع سقفها بیشتر برای سقف تراس ساختمان, پارکینگ و کلبه استفاده میشده است اما امروزه این نوع سقف ها بر بام مدرن ترین ساختمانها نیز استفاده میشوند.

سقف شیبدار تک پر یا Sloping Roof

نصب سقف شیب دار روی ساختمان کار آسانی است و به دلیل شیب زیادی که دارد باعث سرازیر شدن آب باران و برف میگردد و از نفوذ آن به داخل ساختمان جلوگیری میکند. به همین دلیل این نوع سقفها گزینه مناسبی برای استفاده در مناطقی است که برف و باران به وفور میبارد. سقف های شیب دار در مقایسه با سایر سقفها احتیاج به مصالح کمتری برای ساخت دارند و طرحی مناسب برای معماری مدرن محسوب میگردد.

نکته ای که در نصب اینگونه سقف ها باید رعایت گردد این است که شیب سقف بنا در حد مطلوب باشد زیرا شیب بیش از حد باعث کوتاه شدن سقف و محدود شدن فضای خانه میگردد. همچنین استفاده از این سقف ها در مناطقی که سرعت باد و طوفان بالاست توصیه نمیگردد زیرا شیب یکطرفه این نوع سقف باعث وارد آمدن خسارات بیشتری به ساختمان میگردد.

ساختمان هایی که با سقف شیب دار تک پر ساخته میشوند اصولا ارتفاع بلندتری نسبت به دیگر ساختمانها دارند و به اندازه کافی فضای مناسب برای نصب پنجره در زیر شیروانی وجود دارد. این فضا به اندازه ای بزرگ است که میتوان برای ورود نور خورشید به داخل ساختمان و روشن نمودن فضای داخل بنا پنجره ها را بزرگتر ساخت. به منظور صرفه جویی در مصرف انرژی و بهینه سازی آن, میتوان بر روی سقف های شیب دار پنل های خورشیدی نیز نصب نمود.

20amar.ir: آشنایی با علم آمار و ریاضیات

منبع: ساختمانچی
انتشار: 9 آبان 1400 بروزرسانی: 9 آبان 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7199

به "سقف شیبدار تک پر یا Sloping Roof" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف شیبدار تک پر یا Sloping Roof"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید