سفر 14 سفیر به شهر میراث جهانی یزد

به گزارش کنفرانس هکا، رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: شهر میراث جهانی یزد به عنوان مرکز گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت و گوی همکاری آسیایی (ACD) در سال 2024 و طی دو روز آخر این هفته میزبان 14 سفیر و نماینده این کشورهاست.

سفر 14 سفیر به شهر میراث جهانی یزد

به گزارش خبرنگاران، عزیزالله سیفی در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد، ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: انتخاب یزد به عنوان مرکز گردشگری کشورهای عضو مجمع گفتگوی همکاری آسیایی در سال 2024 به عنوان فرصتی برای گردشگری استان و کشور است.

وی ادامه داد: این اتفاق گامی بسیار اثر گذار برای استفاده از ظرفیت های گردشگری، مالی و فرهنگی تمامی استان های کشور به ویژه این شهر میراث جهانی و استان دارالعباده و دارالعلم یزد است و برنامه های این رویداد مهم نیز به مرور اجرا می گردد.

رییس شورای اسلامی شهر گفت: در گام اول، نشست استاندار یزد با سفرای کشورهای عضو مجمع گفت وگوهای آسیا (ACD) در غرفه اختصاصی یزد در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار گردید و با حضور معاون اجرایی رییس جمهور و جمعی از مسوولین استانی و کشوری لوح انتخاب یزد به عنوان مرکز گردشگری کشورهای عضو به استاندار یزد داده شد.

سیفی ادامه داد: در گام بعدی نیز چهارشنبه و پنجشنبه آخر این هفته 14 نفر از سفرا و نمایندگان کشورهای عضو مجمع گفت وگوی همکاری آسیایی مهمان یزد یه عنوان پایتحت گردشگری در سال 2024 هستند و دبیر کل اکو نیز این سفرا را همراهی می نماید.

وی اضافه کرد: توسعه شبکه بازاریابی گردشگری کشورهای عضو ، ایجاد تسهیلات سفر و گردشگری برای کشورهای عضو،افزایش گردشگران کشورهای عضو این مجمع و معرفی ظرفیت های گردشگری و توانمندی های استان بخشی از ثمرات این انتخاب است و انشالله بتوانیم با همکاری همه مسئولان استانی و کشوری در راستای استفاده از این فرصت برای توسعه گردشگری کشور و استان استفاده گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر گفت: برنامه های این سفر به وسیله کمیسیون گردشگری شورا اعلام خواهد شد و نشست های تخصصی بعضی از برنامه های این سفر 2 روزه است و انشالله ظرفیت های گردشگری یزد، زمینه ای برای برقراری گفتمان سازنده میان کشورهای آسیایی است.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 14 اسفند 1402 بروزرسانی: 14 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15642

به "سفر 14 سفیر به شهر میراث جهانی یزد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر 14 سفیر به شهر میراث جهانی یزد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید