سرپرست تیم نقشه برداری غار بنوو از سرانجام عملیات نقشه برداری آن خبر داد

به گزارش کنفرانس هکا، ایلنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، سرپرست تیم نقشه برداری غار بنوو از پایان عملیات نقشه برداری آن خبر داد.

سرپرست تیم نقشه برداری غار بنوو از سرانجام عملیات نقشه برداری آن خبر داد

زینل آتشبار (سرپرست تیم نقشه برداری غار بنوو (Bonwo) لارستان) گفت: نقشه برداری از غار باستانی بنوو با هدف معرفی و آشنایی هرچه بیشتر گردشگران با منطقه عمادشهر (لارستان) و ویژگی ها و قسمت های مختلف غار اجرا شده است.

زهرا خرم بخت (طراح و نقشه بردار این غار) نیز اظهار کرد: نقشه (پلان و پروفایل) و اطلاعات توصیفی این غار از طریق انجمن غارشناسی لارستان با همکاری تیم غارنوردی بولگانو بدست آمده است.

وی با اشاره به اهمیت تاریخی این غار اضافه کرد: با توجه به قدمت زیاد این غار و اهمیت و سابقه باستانی و هم چنین آثار بر جای مانده در آن اقدام به نقشه برداری آن به کمک ابزارهای پیشرفته موجود شد.

غار بنوو که از شگفتی های طبیعت در این قسمت از کشور است، با وسعتی قریب به 3 هزار متر مربع و با ارتفاعی نزدیک به 50 متر در دل کوه گاوبست از رشته کوههای زاگرس جنوبی واقع شده است.

این غار دارای 17 حوضچه فعال است که از طریق آبی که از سقف چکه می کند، پر می شود. از عجایب دیگر این غار این است که چشمه آب شیرین آن در تمام فصول سال چه در سالهای پر باران و چه در خشکسالی جاری است. در بخش هایی از دیواره های اطراف غار نیز نوشته هایی به خط عبری دیده می شوند.

منبع: همگردی
انتشار: 26 دی 1402 بروزرسانی: 26 دی 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14280

به "سرپرست تیم نقشه برداری غار بنوو از سرانجام عملیات نقشه برداری آن خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپرست تیم نقشه برداری غار بنوو از سرانجام عملیات نقشه برداری آن خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید