ستاره بینی؛ فال و سرگرمی یا یک کار علمی؟

به گزارش کنفرانس هکا، طبق اعلام انجمن ستاره شناسان آمریکا، 70 میلیون آمریکایی هر روز فال می خوانند.

ستاره بینی؛ فال و سرگرمی یا یک کار علمی؟

به گزارش ، خواندن فال یک سرگرمی محبوب است، اما علم در این باره چه می گوید؟ - همه به دنبال چیزی هستند که برایشان نزدیک تر است.

یک قطعه فال: اگر آماده باشید که خود را وقف یک کار کنید، الهام، شما را پیدا می نماید؛ در صورت تسلیم شدن به اختلال معمول و از دست دادن اراده، قدرت شما تضعیف می گردد و می توانید دچار مشکلاتی شوید.

روشن است که حتی از چیزی بی معنی، می توان یک درس خوب آموخت.

  • پیشگویی آینده سهام بورس فقط در 2 دقیقه؛ سهمت رو بگو، فالش رو بگیرم! + عکس

طبق اعلام انجمن ستاره شناسان آمریکا، 70 میلیون آمریکایی هر روز فال می خوانند. براساس مطالعه ای که بیست سال پیش توسط پیو انجمن دین و زندگی عمومی صورت گرفته است، 25 ٪ از آمریکایی ها معتقدند که موقعیات ستارگان و سیارات بر زندگی روزمره بشر تأثیر می گذارد.

در سال 2012، نظرسنجی افکار عمومی نشان داد که 34 ٪ از آمریکایی ها طالع بینی را یک رشته بسیار علمی یا کاملاً علمی می دانند. ضمناً معلوم شد که نسبت کسانی که ستاره بینی را اصلاً علم نمی دانند از دو سوم به حدود نیمی از پرسش شدگان کاهش یافته است.

ستاره بینی معمولاً به عنوان یک عقیده درک می گردد که پدیده های نجوم، به عنوان مثال، صورت فلکی در بدو تولد یا کاهش فاز عطارد، به نوعی بر وقایع روزمره در زندگی ما تأثیر می گذارد و خصوصیات شخصی ما را مشخص می نماید. البته این با نجوم تفاوت فاحشی دارد که به طور علمی اجسام آسمانی، فضای بیرونی و فیزیک گیتی را مطالعه می نماید.

جنبه ویژه و کاربردی ستاره بینی در حال افزایش است - پیش بینی آینده و توضیح نکات معیشتی مربوط به زندگی یعنی فالگویی. مجلاتی مانند The Cut گزارش می دهند که در سال 2017، تعداد افراد تماشا نماینده وب سایت های حاوی فال و ستاره بینی 150 درصد بالاتر نسبت به سال پیشین 2016 رشد داشته است.

بدیهی است که بسیاری از افراد سعی می نمایند حرکت ستاره ها را تعبیر نمایند و برای مشاوره به آن ها مراجعه می نمایند. ستاره بینی از موقعیات ستارگان حاصل می گردد - که به نظر می رسد یک سرگرمی نسبتاً علمی است. اما آیا شواهد علمی وجود دارد که تأیید کند که ستاره بینی به نوعی بر شخصیت و سرنوشت مردم تأثیر می گذارد؟

منبع: اسپوتنیک

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11064

به "ستاره بینی؛ فال و سرگرمی یا یک کار علمی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاره بینی؛ فال و سرگرمی یا یک کار علمی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید