سارا بهرامی: برای سیمرغ بازیگری نمی کنم، لمپنیسم بخشی از روشنفکری در ایران شده است

به گزارش کنفرانس هکا، سارا بهرامی با دفاع از انتخاب خودش برای بازی در فیلم جمشیدیه گفت: هرگز برای سیمرغ بازیگری نمی کنم اما خوشحالم که یک سیمرغ دارم.

سارا بهرامی: برای سیمرغ بازیگری نمی کنم، لمپنیسم بخشی از روشنفکری در ایران شده است

به گزارش خبرنگاران، فیلم جمشیدیه به کارگردانی یلدا جبلی 15 بهمن در جشنواره فیلم فجر و در سینمای رسانه ها پخش شد و از معدود فیلم هایی بود که چندبار با خنده و واکنش های تماشاگران روبه رو شد. این واکنش ها با سوال های خبرنگاران و منتقدان در نشست پرسش و پاسخ فیلم و با تاکید بر شعاری بودن جمشیدیه و انتخاب نامتناسب بعضی بازیگران ادامه پیدا کرد. این فیلم روایتگر زنی با بازی سارا بهرامی است که در یک دعوای خیابانی برای دفاع از همسرش، با یک راننده درگیری فیزیکی پیدا می نماید که آن راننده پس از مدتی می میرد و در طول فیلم ماجرای پیگیری های خانواده این زن و جلسات دادگاهش را می بینیم و به شکلی از فحش دادن های زیاد در جامعه هم انتقاد می گردد اما همین مسأله به پاشنه آشیل فیلم تبدیل شده و در بخش هایی آن را شعاری نموده است. البته یلدا جبلی چندان نتوانست به سولات پاسخ های واضح و قانع کننده دهد اما در عین این که نظرات را قابل احترام دانست ولی شعاری بودن فیلمش را خیلی قبول نکرد و گفت، اتفاقا در کوشش بوده تا شخصیت های فیلمش دچار شعارزدگی نشوند.

همچنین از دیگر انتقاداتی که به فیلم وارد شد، ضد انسان بودن فیلم و ترویج دروغگویی و پرهیز از راستگویی بود که باز هم پاسخ های دقیقی درباره آن ها داده نشد، اما تاکید شد که یک قاضی، مشاور پروژه بوده است. این کارگردان اضافه نمود: فیلمنامه بر اساس یک جرقه و اتفاق واقعی شکل گرفت و در پنجاه دادگاه هم شرکت کردم که خیلی به صحنه های دادگاه یاری کرد. جبلی درباره حضور پوراحمد به عنوان بازیگر که بارها خنده تماشاگران را به همراه داشت، گفت: ما فکر کردیم بهترین انتخاب است و مردم در نمایش های مردمی این نقش را با بازی آقای پوراحمد دوست داشتند.

یکی از سوالاتی که در این نشست مطرح شد، به حضور تکراری سارا بهرامی و حامد کمیلی مربوط بود که کمیلی در این باره شرح داد: من یک بازیگرم و این مسأله برایم کمترین اهمیت را دارد. کل گروه بازیگران و فیلمنامه بیشترین اهمیت را دارد. سابقه بازی در مقابل خانم بهرامی دلیل خوبی برای رد کردن این کار نبود و البته این فیلم با آثار مشترک قبلی ما تفاوت دارد. سارا بهرامی هم با بیان این که چنین موضوعی برای من اصلا اهمیت ندارد و قبلا هم با آقای کمیلی زیاد کار نموده ام اما قطعا ترانه این فیلم را بازی ننموده ام، درباره پیش بینی اش از دریافت دوباره جایزه در جشنواره فجر، گفت: من جایزه را خیلی دوست دارم و خدا را شکر می کنم که یک سیمرغ هم دارم اما هرگز برای سیمرغ بازیگری نمی کنم. من در این مدت نقدهایی خوانده ام که دلم را شکسته، چون نوشته بودند این فیلم درباره فحش است و بعد ایموجی خنده گذاشته بودند و خدا را شکر که لمپنیسم بخشی از روشنفکری در این مملکت شده است. این بازیگر تاکید نمود: قرار نیست من هر سال جایزه بگیرم ولی تمام قد پای انتخابم می ایستم. در این نشست پانته آ پناهی ها، ستاره پسیانی(بازیگر) و فردین خلعتبری (آهنگساز و نویسنده) هم از حاضران بودند.

euroro.ir: اروپا: سفر به مهد فناوری و میراث دار تمدن باستانی روم و یونان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1828

به "سارا بهرامی: برای سیمرغ بازیگری نمی کنم، لمپنیسم بخشی از روشنفکری در ایران شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سارا بهرامی: برای سیمرغ بازیگری نمی کنم، لمپنیسم بخشی از روشنفکری در ایران شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید