زنجان رتبه هفتم کشوری در طلاق ثبت شده

به گزارش کنفرانس هکا، معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: زنجان رتبه هفتم کشوری را در طلاق های ثبت شده طی سال های 90 تا 95 به خود اختصاص داده است.

زنجان رتبه هفتم کشوری در طلاق ثبت شده

به گزارش خبرنگاران، اطهره نژادی شامگاه امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در تالار پیامبر اعظم استانداری زنجان برگزار گردید، با تاکید بر اینکه مهم ترین موضوع و هدف در سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده بحث عدالت جنسیتی است، اضافه کرد: زنجان جزو استان هایی است که پروژه های مختلفی از ابتدای دولت تدبیر و امید تا به امروز به اجرا درآمده است.

وی با یادآوری اینکه در سال 96 تعداد 8 پروژه و در سال گذشته نیز 4 پروژه داشتیم، توضیح داد: تقویت شیوه های ارتباطی و مهارتی دانش آموزان دختر، ارائه خدمات مشاوره و ساماندهی زنان قالیباف در جهت استانداردسازی محصولات، توسعه و تجهیز صندوق های اعتباری خرد، تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده، توانمندسازی مالی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی، توسعه توانایی سازمان های مردم نهاد در زمینه کارآفرینی و کسب و کار و گفت وگوی ملی خانواده، از جمله این پروژه ها بوده است.

این مسئول با اشاره به اینکه زنجان در زمینه کودک همسری برخلاف آنچه که طی هفته های اخیر در رسانه ها مشاهده کردیم، رتبه دهم را در اختیار دارد، ادامه داد: همچنین در زمینه طلاق های ثبت شده طی سال های 90 تا 95 صندلی هفتم از آن زنجان است. همچنین زنجان در زمینه زنان تا 17 سال که اقدام به خودکشی نموده اند رتبه پنجم را از آن خود نموده و در حوزه زنان معتاد دستگیر شده رده سنی 25 تا 34 سال نیز صندلی پنجم را دارد.

وی هدف از تدوین سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان ها را کوشش برای احقاق حقوق همه مردم، تحقق عدالت جنسیتی، توجه مسئولانه به پایداری محیط زیست و توسعه ظرفیت های ملی بر اساس اسناد عنوان و با تاکید بر اینکه این مهم جزو تکالیف دستگاه ها است، اظهار کرد: بی تردید این مهم ریسک هایی را نیز از جمله عدم توجه جامع و مانع به همه ابعاد پیشرفت زنان و خانواده به دنبال دارد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده دارای یک اثر نهایی مورد انتظار، پنج اثر اختصاصی، هشت دستاورد در میان مدت و 55 خروجی در کوتاه مدت است، گفت: تعداد و تنوع اعضای شورای راهبردی تدوین سند و نیز تعداد و تنوع مشارکت کنندگان در تدوین سند از نقاط قوت سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان زنجان به شمار می رود.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6225

به "زنجان رتبه هفتم کشوری در طلاق ثبت شده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنجان رتبه هفتم کشوری در طلاق ثبت شده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید