زبان و خط ناشناخته لوح مرموز جزیره ایستر ، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، لوح باستانی کشف شده در جزیره ایستر مربوط به قرن پانزدهم است و قبل از ورود اروپاییان وجود داشته است.

زبان و خط ناشناخته لوح مرموز جزیره ایستر ، عکس

تینا مزدکی: لوح چوبی که رانگورانگو نام دارد در جزیره راپا نوی در اقیانوس آرام شرقی یافت شد که به جزیره ایستر نیز معروف است. پژوهش های نوی که بر روی این لوح اجرا شده است، تاریخ آن را بین سال های 1493 و 1509 نشان داده و تاریخ های نو رادیوکربن نشان می دهد که این زبان 200 سال قبل از ورود اروپایی ها به منطقه مورد استفاده قرار می گرفته است و این به این معنی است که متن می تواند یکی از معدود نمونه های به جامانده از یک سیستم نوشتاری باشد.

قرار دادن منشأ یک خط رمزگشایی نشده در زمان برای درک اختراع نوشتن در تاریخ بشر بسیار مهم است. راپا نویی، که به عنوان جزیره ایستر نیز شناخته می گردد، خطی را متعلق به خود دارد که اکنون بر روی کمتر از 30 شی چوبی حک شده است و هیچ یک هنوز رمزگشایی نشده و منشا آن نیز مبهم است.

در واقع موضوع این است که آیا خط قبل از رسیدن مسافران اروپایی به جزیره در قرن هجدهم پس از میلاد اختراع شده است یا خیر، خط رانگورانگو کاملاً فرق دارد و تا به امروز، هیچ کس معنی آنها را نمی داند.

منبع: the-sun

58323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 بهمن 1402 بروزرسانی: 22 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14977

به "زبان و خط ناشناخته لوح مرموز جزیره ایستر ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زبان و خط ناشناخته لوح مرموز جزیره ایستر ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید