زارع: مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا چیزی کمتر از مسابقات جهانی نداشت، می توانیم در آینده چند کیمیا علیزاده دیگر داشته باشیم

به گزارش کنفرانس هکا، سرمربی تیم تکواندو دختران نوجوان گفت: با حضور رقبای اصلی ما که از قدرت های جهان هستند، رقابت های قهرمانی آسیا چیزی کمتر از مسابقات جهانی نداشت.

زارع: مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا چیزی کمتر از مسابقات جهانی نداشت، می توانیم در آینده چند کیمیا علیزاده دیگر داشته باشیم

ندا زارع در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد قهرمانی تیم تکواندو دختران نوجوانان ایران در مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا گفت: سطح دهمین دوره مسابقات بسیار بالا بود و بیشتر کشورها در 10 وزن و با ترکیب کامل در مسابقات حاضر شده بودند. مسابقات بسیار سنگین بود و اکثر بچه های ما برای کسب مدال چهار یا پنج مسابقه انجام دادند. بهترین حریفان دختران ما در قاره آسیا هستند و با توجه به حضور کشورهای کره جنوبی، چین و تایلند، مسابقات آسیایی چیزی کمتر از مسابقات دنیای نداشت.

وی توضیح داد: ما در این مسابقات پیروز به کسب 5 مدال طلا و 2 مدال نقره شدیم. این در حالی است که یکی از مدال های نقره ما می توانست تبدیل به مدال طلا گردد. نسرین ولی زاده اولین اعزام خود را تجربه می کرد و تنها به خاطر بی تجربگی به مدال طلا نرسید. با این حال از عملکرد بچه ها راضی بودم.

سرمربی تیم تکواندو دختران نوجوان در مورد دلایل حذف مهلا مومن زاده نایب قهرمان مسابقات دنیای منچستر عنوان نمود: واقعا سطح مسابقات بالا بود و حریف مومن زاده نیز به مدال طلا رسید. حریف او از قد و قامت و تکنیک خوبی برخوردار بود. مومن زاده اصلا حریف خود را دستکم نگرفت، اما او برای مسابقات دنیای به اوج آمادگی رسیده بود و به تازگی از مسابقات بازگشته بود. از طرفی مومن زاده برای حضور در این مسابقات مجددا مجبور به کاهش وزن 5 کیلویی شد که فشار زیادی به او وارد کرد.

زارع با تمجید از عملکرد یلدا ولی نژاد، عضو تیم ملی تکواندو در مسابقات دنیای منچستر گفت: ولی نژاد در مسابقات دنیای به مدال نرسید اما طلای المپیک جوانان را داشت. او بازیکن بسیار پرتلاشی است و سخت ترین مسابقات را نیز انجام داد. ولی نژاد در مسابقه اول حریف کره ای را شکست داد و در ادامه از سد تکواندوکار ازبک گذشت. این تکواندو کار ازبک دو بار در مسابقات مختلف پریسا جوادی را شکست داده بود، اما این بار مغلوب ولی نژاد شد. او در مسابقه پایانی نیز مقابل قهرمان دنیا از اردن پیروز شد.

وی در مورد احساس خود از انتخاب به عنوان بهترین مربی آسیا گفت: باعث افتخارم بود که به عنوان بهترین مربی انتخاب شدم. این موضوع با زحمات فدراسیون و آزادی عمل آنها به من ممکن شد. خدا را شکر در بخش نونهالان نیز اعظم درستی بهترین مربی آسیا شد که باعث افتخار بانوان ایران است. انتخاب دو مربی ایران در دو رده به عنوان بهترین مربی واقعا لذت بخش و غرورآفرین بود.

سرمربی تیم تکواندو دختران نوجوان در مورد اعمال نظر مسئولان برگزاری مسابقات در انتخاب بهترین های این مسابقات گفت: واقعا در انتخاب ها اعمال نظر شد. کانگ با وجود شکست مقابل نگار اسماعیلی، به عنوان فنی ترین بازیکن مسابقات شد که واقعا جای تعجب داشت. مسئولان برگزاری با وجود درخشش تکواندوکاران ایرانی نمی خواستند تمامی افتخارات به ایران برسد. اسماعیلی با دل و جان در این مسابقات مبارزه کرد و به قدر پرانگیزه پا زد که همه را وادار به تحسین کرد. ولی نژاد نیز تمام مسابقاتش فینال بود و باشایستگی قهرمان شد، اما هیچ کدام از این بازیکنان به عنوان فنی ترین بازیکن انتخاب نشد.

زارع در پاسخ به این سوال که نفرات این تیم می توانند کیمیا علیزاده های آینده تکواندو ایران باشند، توضیح داد: قطعا این نفرات می توانند. بچه ها پتانسیلی بالایی دارند و فقط باید جهت درستی به آنها داده شد. این بچه ها از لحاظ روانی و سنی آسیب پذیر هستند و به راحتی می توانند مغرور و دلزده از تمرین شوند. اگر این بچه ها درست مدیریت شوند به راحتی در آینده چند کیمیا علیزاده دیگر در تکواندو بانوان خواهیم داشت.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4480

به "زارع: مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا چیزی کمتر از مسابقات جهانی نداشت، می توانیم در آینده چند کیمیا علیزاده دیگر داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع: مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا چیزی کمتر از مسابقات جهانی نداشت، می توانیم در آینده چند کیمیا علیزاده دیگر داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید