رونمایی از موشک هایپرسونیک آمریکا در حیاط خلوت چین ، عکس

به گزارش کنفرانس هکا، نیروی هوایی آمریکا تصویری از یک بمب افکن بی 52 مجهز به موشک هایپرسونیک AGM-183 در پایگاه هوایی گوام منتشر کرد.

رونمایی از موشک هایپرسونیک آمریکا در حیاط خلوت چین ، عکس

به گزارش خبرنگاران ، گوام نزدیک ترین پایگاه هوایی آمریکا به چین است و رونمایی از یک موشک هایپرسونیک در آن می تواند پیامی در خود پنهان داشته باشد اما به نقل از اوراسین تایمز نیروی هوایی آمریکا اعلام نموده که این عکس هنگام برنامه تمرینی آشناسازی با سلاح هایپرسونیک گرفته شده است.

موشک هایپرسونیک نصب شده روی بی 52 در پایگاه گوام

پروژه ARRW که مخفف (سلاح هواپرتاب واکنش سریع) است، روی پرتابه هایی کار می نماید که از یک گلایدر بدون موتور هایپرسونیک و یک بوستر راکتی بزرگ تشکیل می گردد. بوستر راکتی پس از رها کردن گلایدر هایپرسونیک سرعت و ارتفاع مناسب را برای آن فراهم می نماید. سلاح در خاتمه مسیر کوتاهی را با مانورپذیری بالا با سرعت هایپرسونیک به سمت هدف طی می نماید.

در زمینه ساخت موشک های هایپرسونیک آمریکا از چین عقب مانده است و سعی می نماید شکاف تکنولوژیک به وجود آمده را پر کند.

نیروی هوایی آمریکا بین سال های 2021 تا 2022 پنج آزمایش برای آنالیز قابلیت های موشک AGM-183 انجام داد. با دو آزمایش ناپیروز، یک آزمایش تا حدودی پیروز و دو آزمایش پیروز، موشک AGM-183 اکنون به گوام رسیده است.

پس از آزمایش های ناکام قرار بر توقف پروژه ساخت موشک بود که در نهایت با مشخص بودجه برای آزمایش های تازه در سال 2024 ادامه پیدا کرد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 اسفند 1402 بروزرسانی: 14 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15661

به "رونمایی از موشک هایپرسونیک آمریکا در حیاط خلوت چین ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از موشک هایپرسونیک آمریکا در حیاط خلوت چین ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید