رونق گردشگری در گرو توجه واقعی به دفاتر مسافرتی است

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/ایلام رئیس انجمن حرفه ای دفاتر گردشگری استان ایلام گفت: توجه به دفاتر و آژانس های گردشگری اساس رونق این صنعت مهم است که متاسفانه مورد کم توجهی قرار گرفته است.

رونق گردشگری در گرو توجه واقعی به دفاتر مسافرتی است

محمدرضا جمشیدیان در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: پایه و اساس بخش جهانگردی دفاتر و آژانسهای مسافرتی هستند چون دفاتر خدمات مسافرتی مسافر و جهانگرد را به استان می آورند و زمینه بهره مندی هتل ها و مسافر پذیرها و اقامتگاه های بوم گردی را فراهم و زمینه یاری به اقتصاد جهانگردی را مهیا می نمایند.

وی گفت: این دفاتر هستند که هم تبلیغات می نمایند و هم مسافران را جذب می نمایند اما متاسفانه در بسیاری از تصمیم گیری ها این دفاتر دیده نمی شوند و حضورشان کمرنگ است در صورتی که پایه اساسی نمایشگاه های جهانگردی دفاتر هستند.

رییس انجمن دفاتر جهانگردی استان ایلام تاکید نمود: دفاتر مسئولیت مستقیم آوردن مسافر به استان ها را بر عهده دارند بنابراین فعالیت راهنمایان جهانگردی بدون حضور فعال دفاتر نمی تواند اقتصاد جهانگردی را رونق دهد.

جمشیدیان با طرح این سوال که آیا یک اقامت بوم گردی بدون هماهنگی با دفاتر و به تنهایی و بدون هم افزایی می تواند مسافر را وارد استان کند ؟ ادامه داد: باید حتماً یک آژانس دفتر مسافرتی زمینه این مهم را فراهم کند.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از فعالیتهای ما کارشناسی شده نیست، به همین علت استان ما با وجود داشتن پتانسیل های مهم و سرمایه های گران سنگ طبیعی و جهانگردی که در کشور و حتی در جهان بی نظیر است آنگونه که باید در این صنعت رشد ننموده ایم.

این فعال جهانگردی گفت: در سال های اخیر سعی نموده ایم که دره ویژ درون در استان ایلام را ساماندهی و در سطح جهانی معرفی کنیم اما موانعی دست و پا گیر وجود دارد که نه تنها به جهانگرد و فعالان این عرصه یاریی نمی کند بلکه موجب دلزدگی و دلسردی نیز می گردد.

رییس انجمن دفاتر مسافرتی استان ایلام ادامه داد: امروز متاسفانه دفاتر ما به جایی رسیده اند که امهال تسهیلات را بزرگترین آرمان خود می دانند چون درآمدی ندارند در جایگاه خود نیستند.

جمشیدیان توضیح داد: درک جایگاه دفاتر و آژانس های مسافرتی در دفاتر خیلی مهم است و رنگ و بوی دفاتر در این استانهای برخودار و استانهای محروم و کم برخوردار بسیار با هم فرق دارد ، به این ترتیب که دفاتر در استان های برخوردار می توانند اسپانسر شوند اما فعالان جهانگردی استانهای محروم امهال تسهیلات را به عنوان مهمترین دغدغه خواد اعلام می نمایند که این شرایط زنگ خطری برای صنعت جهانگردی است.

وی گفت: انجمن به عنوان نماینده دفاتر این خواسته یعنی امهال وام را پیگیری می کنیم اما خود فعالان جهانگردی هم می دانند که این خواسته در صورت تحقق یک مسکن است در صورتی که باید زمینه ای فراهم باشد که دفاتر نیازی به وام و تسهیلات نداشته باشند و حتی افرادی دیگر را تحت پوشش قرار بدهند و به فکر انجام مسئولیت های اجتماعی باشند.

رئیس انجمن دفاتر جهانگردی استان ایلام با بیان اینکه این انجمن ها هم بدون یاری دولت نمی تواند یاریی به فعالان و مسئولان دفاتر کند، از فعالیت 58 دفتر فعال جهانگردی در استان اطلاع داد و گفت : بیشتر این دفاتر قادر به تامین هزینه های خود هم نیستند و خود فعالان جهانگردی هم این درد را می توانند تبیین نمایند و هم درمان آن را می دانند اما متاسفانه درمانگر نیست چرا که اگر درمانگر باشد یک جراحی و درمان می تواند دفاتر جهانگردی را در جهت رشد قرار دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13668

به "رونق گردشگری در گرو توجه واقعی به دفاتر مسافرتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونق گردشگری در گرو توجه واقعی به دفاتر مسافرتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید