روسیه برای دور زدن تحریم ها به ونزوئلا یاری می نماید

به گزارش کنفرانس هکا، نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا به وسیله روس نفت، شرکت بزرگ نفتی روسیه مشغول عرضه نفت خود در بازارهای بین المللی است و به این ترتیب تحریم های آمریکا را دور می زند.

روسیه برای دور زدن تحریم ها به ونزوئلا یاری می نماید

به گزارش خبرنگاران، خبرگزاری رویترز به وسیله بعضی منابع و اسنادی که به دست آورده این خبر را تأیید نموده و می افزاید که این سیاست نشانگر وابستگی روزافزون ونزوئلا به روسیه است.

شرکت نفتی دولتی ونزوئلا موسوم به پی دی وی اس ای پیش از تحریم های آمریکا نیز اوضاع مساعدی نداشت و در سال های اخیر برای جلب سرمایه گذاری خارجی در حوزه انرژی به مشکل برخورده بود. 90 درصد اقتصاد تک محصولی ونزوئلا وابسته به فروش نفت است.

منابع مورد استناد رویترز گفته اند که دولت مادورو از ماه ژانویه گذشته با متحدانش در مسکو در ارتباط بوده تا از آنها برای یافتن راه دور زدن تحریم های آمریکا چاره جویی کند. بر پایه قانون تحریم ها، مشتریان شرکت نفت دولتی ونزوئلا اجازه ندارند به این شرکت دلار آمریکا پرداخت نمایند. روسیه نیز از همان شروع تحریم ها آنها را غیرقانونی خوانده و آشکارا گفته بود که به همکاری با ونزوئلا ادامه می دهد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، شرکت نفت ونزوئلا از چندی پیش فاکتورهای فروش خود را در اختیار روسیه قرار می دهد. شرکت روس نفت بلافاصله مبلغی کمتر از بهای واقعی را به شرکت ونزوئلایی پرداخت می نماید تا زمان تحویل نفت از مهلت 30 تا 90 روز معمول تجاوز نکند. بعد از آن به سراغ مشتریان رفته و تمام پول نفت معامله شده را از آنها می گیرد.

روسیه به شرکت های بزرگ خریدار نفت ونزوئلا از جمله شرکت های هندی پیشنهاد داده تا به این شیوه خرید معمول خود را انجام دهند تا گرفتار قوانین تنبیهی در پیوند با تحریم های آمریکا نشوند. روس نفت که بزرگ ترین شرکت نفتی خارجی سرمیاه گذار در ونزوسلاست هنوز در این زمینه به رویترز توضیحی نداده است.

روسیه از سال 2006 تاکنون حدود 16 میلیارد دلار به ونزوئلا وام داده که دولت کاراکاس بازپرداخت آن را به صورت غیرنقدی و به وسیله تحویل نفت انجام می دهد. به این ترتیب باید گفت که روسیه کنترل صنعت نفت ونزوئلا را در اختیار خود گرفته است.

تراکنش های بانکی میان ونزوئلا و روسیه نیز به وسیله بانکی به نام اوروفاینانس موسناربانک انجام می گردد، بانکی که دو کشور مشترکا مالکیت آن را در اختیار دارند. با این حال رویترز می نویسد که مقام های این بانک انجام چنین تراکنش هایی را که پولشویی محسوب می گردد، تکذیب نموده اند.

از اواخر ماه ژانویه 2019 که تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا شروع شد، بسیاری از کشورهای غربی به این تحریم پیوستند، اما کشورهایی همچون روسیه، چین، کوبا و ایران با این تحریم مخالفت نموده اند.

310311

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 2826

به "روسیه برای دور زدن تحریم ها به ونزوئلا یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه برای دور زدن تحریم ها به ونزوئلا یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید