دیدنی های آکواریوم دبی، تجربه زیبایی در زیر آب

به گزارش کنفرانس هکا، دبی (Dubai) بزرگترین شهر امارات است که در چند سال اخیر توانسته جایگاه ویژه ای در دنیا پیدا کند و نام خود را به عنوان یک شهر تجاری و بازرگانی در کنار بزرگترین شهرهای دنیا قرار دهد. این شهر جاذبه های طبیعی و گردشگری فراوانی دارد، از این رو یک مقصد فوق العاده برای یک سفر هیجان انگیز و بی نظیر می باشد. گردشگران زیادی سالانه به این شهر سفر نموده و از ساختمان های مدرن و مراکز خرید لوکس و بزرگ این شهر تماشا می نمایند. سواحل زیبا و تماشای، ورزش های آبی هیجان انگیز، پارک ها از جمله مکان هایی است که می توانید در این مدرن از آن ها بازدید نموده و سفر خوبی را برای خود بسازید. اما یکی از تماشای ترین جاذبه های این شهر که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است، تماشای های آکواریوم دبی است که در دنیا بی نظیر است. در بخش تاریخچه آکواریوم دبی قصد داریم به معرفی راه های دسترسی به آکواریوم دبی پرداخته و اطلاعاتی در خصوص بخش های مختلف تماشای های آکواریوم دبی در اختیار شما قرار دهیم.

دیدنی های آکواریوم دبی، تجربه زیبایی در زیر آب

بزرگترین آکواریوم سرپوشیده دنیا

آکواریوم دبی یکی از مهمترین و مجذوب نماینده ترین تماشای های دبی است که مورد علاقه و توجه بسیاری از گردشگران این شهر قرار گرفته است. در تاریخچه آکواریوم دبی بیش 33 هزار موجود دریایی از 200 گونه مختلف زندگی می نمایند که از آن ها در یک محفظه شیشه ای بزرگ نگهداری می شوند. این آکواریوم با 51 متر طول، 20 متر عرض و 11 متر ارتفاع بزرگترین آکواریوم سرپوشیده دنیا است که ظرفیت 12 میلیون متر مکعب آب را دارد. پنل آکریلیک آکواریوم با ابعاد 32.8 در 8.3 متر و ضخامت 750 میلی متر دارای بیش از 245 هزار کیلوگرم وزن است. این پنل در سال 2010 به عنوان بزرگترین پنل آکریلیک دنیا شناخته شده و نام آن درکتاب رکوردهای دنیای گینس به ثبت رسیده است.

آکواریوم و باغ وحش دریایی دبی

در بخش دیگر تماشای های آکواریوم دبی، یک باغ وحش دریایی (Dubai Underwater Zoo) وجود دارد که در آن انواع موجودات دریایی مانند عروس دریایی، اسب آبی، کروکودیل، شیر ماهی، خرچنگ های بزرگ، ستاره دریایی، پنگوئن، سمور آبی و اختاپوس اقیانوس نگهداری می شوند. اگر از سمت باغ وحش وارد شوید تونل هایی را مشاهده می کنید که امکان قدم زدن در میان آکواریوم را برای شما به وجود آورده و به راحتی می توانید موجودات را از نزدیک تماشا کنید. بخشی از این آکواریوم نیز به نگهداری حیوانات دوزیست مانند مارماهی ها، مارمولک های کوچک و سوسمارها اختصاص دارد. در این بخش علاوه بر خزندگان عجیب و غریب می توانید نمایش های جالبی چون دیوار حشرات و محفظه ایگوانا را مشاهده کنید. محفظه های مار پایتون برمه ای و مارهای درختی نیز از جمله مجذوب نمایندهیت های تماشای های آکواریوم دبی می باشند.

نکات جالب در خصوص آکواریوم دبی و تورهای متفاوت آن

آکواریوم و باغ وحش دریایی دبی، در مرکز شهر و در طبقه همکف مرکز خرید دبی (Dubai Mall) قرار گرفته است. شما می توانید یک نمای بسیار زیبا از این آکواریوم را به صورت رایگان در مرکز خرید دبی مال تماشا کنید اما برای ورود به تاریخچه آکواریوم دبی و قدم زدن در تونل ها و تماشای تمامی بخش های آن باید بلیت تهیه نمایید. بلیت ها با توجه به تورهای مختلفی که در آکواریوم برگزار می گردد، قیمت های متفاوتی در زمان دسترسی به آکواریوم دبی دارند.

کسب اطلاعات در خصوص زندگی موجودات دریایی

اگر دوست دارید تا در خصوص نوع زندگی موجودات این آکواریوم اطلاعاتی کسب کنید، می توانید به طبقه دوم مرکز خرید بروید. در این طبقه کارمندان مجموعه آکواریوم را مشاهده می کنید که در زمینه زندگی موجودات دریایی اطلاعات داشته و می توانند توضیحات خوبی در خصوص این موجودات و حیوانات آبی باغ وحش در اختیار شما قرار دهند. شما می توانید اطلاعات باارزشی را در خصوص خرچنگ عنکبوتی، اسب دریایی، عروس دریایی، کروکودیل ها به دست آورید. کارشناسان مطلع و متخصص این بخش، در خصوص حفاظت از زندگی موجودات دریایی نیز صحبت نموده و به بازتماشامایندگان و خصوصا بچه ها آموزش می دهند و برای این کار از روش های تعاملی استفاده می نمایند. این آموزش ها در 3 بخش زیست محیطی که در این مجموعه وجود دارد، انجام می گردد. این 3 بخش زیست محیطی شامل جنگل های بارانی، سواحل صخره ای و حیات اقیانوسی می باشند.

غواصی با کوسه ها

یکی از هیجان انگیزترین بخش ها در زمان دسترسی به آکواریوم دبی که امکان آن برای تمامی بازتماشامایندگان فراهم شده، غواصی با کوسه هاست. علاوه بر این اگر دارای مدرک بین المللی غواصی باشید، این امکان را دارید که از برنامه ویژه این بخش استفاده نموده و به کشف دنیای زیر آب بپردازید.

قفس زیر آب

اگر دوست داشته باشید تا موجودات دریایی را از نمایی نزدیک تر مشاهده کنید، می توانید قفس زیر آب را تجربه نمایید. در این بخش یک محفظه امن برای بازتماشامایندگان تدارک دیده شده که آن ها را به زیر آب انتقال می دهد. برای استفاده از این امکان محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و در هر سنی که باشید می توانید از این تجربه بی نظیر برخوردار باشید. فقط کافیست به هدایت های مربی خود گوش داده و تجهیزات غواصی را به تن کنید. سپس می توانید وارد آب شده و دنیای حیرت انگیز زیر آب را از نزدیک تماشا کنید. تماشای حیواناتی مانند کوسه باله سیاه (black tip shark)، دلقک ماهی، سفره ماهی، کروکودیل می تواند تجربه ای فوق العاده در زندگی شما و در تاریخچه آکواریوم دبی باشد.

قایق کف شیشه ای

یکی دیگر از راه هایی که به شما یاری می نماید تا بتوانید به موجودات دریایی نزدیک تر شده و به آن ها غذا بدهید، سوار شدن در قایق هایی است که کف شیشه ای دارند. این قایق ها ظرفیت 10 نفر را دارند و به شما این امکان را می دهند که به مدت 15 تا 20 دقیقه در دنیای زیر آب گردش کنید و از تماشای موجودات در زمان دسترسی به آکواریوم دبی لذت ببرید.

برنامه های مخصوص بچه ها

اگر به همراه بچه ها خود از این آکواریوم بازدید می کنید، می توانید از برنامه هایی که ویژه بچه ها طراحی شده، استفاده نموده و لحظات خوبی را برای فرزند خود بسازید. این برنامه ها آموزشی و سرگرم نماینده بوده و برای رده های مختلف سنی طراحی شده اند. برای بچه ها 5 تا 7 سال برنامه آکواریومیست کوچک، برای بچه ها 8 سال به بالا برنامه آکواریومیست ارشد و مدرسه اقیانوس نمونه ای از این برنامه ها در تاریخچه آکواریوم دبی هستند.

تور پشت صحنه

شاید برایتان جالب باشد چگونه می توان از این همه موجود دریایی نگهداری کرد. تمیز کردن آکواریوم، غذا دادن به حیوانات، محافظت و نگهداری از آن ها از جمله کارهایی است که برای این مجموعه انجام می گردد و هر بخش نیز کارمندان مخصوص به خود را دارد. اگر دوست دارید این فرآیندها را از نزدیک دیده و جواب سوالات خود را بگیرید، می توانید در تور پشت صحنه آکواریوم شرکت کنید. با همراهی این تور می توانید از بخش هایی مانند آماده سازی غذا، قرنطینه و آزمایشگاه ها تماشا نمایید.

عکاسی زیر آب

عکاسی زیر آب یکی از مجذوب نماینده ترین بخش های این آکواریوم است که امکان آن برای بازتماشامایندگان فراهم شده است.

تورها و بلیت های مختلف

تورهای مختلفی در این آکواریوم برگزار می گردد که شما می توانید با توجه به علاقه خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید. هریک از این تورها گزینه هایی را در خود جای داده و هزینه آن ها نیز متفاوت می باشد. بسته آکواریوم پلاتینیومی، بسته ترکیبی و بن خرید از فروشگاه هدیه این مجموعه تعدادی از این بسته ها می باشند. برای بازدید از آکواریوم زیرآبی دبی می توانید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 23 شب به آن مراجعه نمایید. برترین زمان برای بازدید از این مجموعه سه فصل بهار، پاییز و زمستان می باشد و برای تمامی رده های سنی نیز مناسب است. این مجموعه در مرکز خرید دبی مال واقع شده و برای دسترسی به آن می توانید از وسایل نقلیه ای چون تاکسی، خط واحد یا ماشین شخصی استفاده نمایید.

آدرس مجموعه: جاده شیخ زاید خیابان دوحه، مرکز خرید دبی مال (Dubai Mall)

شماره تلفن: 97144485200

منبع: همگردی
انتشار: 17 دی 1401 بروزرسانی: 17 دی 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14018

به "دیدنی های آکواریوم دبی، تجربه زیبایی در زیر آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های آکواریوم دبی، تجربه زیبایی در زیر آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید