دکتر استرنج در مالتی ورس جنون؛ جنون آمیزترین ماجراجویی دنیای مارول

به گزارش کنفرانس هکا، فیلم دکتر استرنج در مالتی ورس جنون دقیقا همان چیزی است که ما از آثار سم ریمی انتظار داریم؛ کسی که هم استاد فیلم های ابرقهرمانی است (مثل مرد عنکبوتی) و هم دستی در سینمای وحشت دارد (مثل مردۀ شریر). او در این فیلم هیجان و هراس و خونریزی را به شکلی هیجان آور و نشاط انگیز درهم آمیخته و این ترکیب فوق العاده را با استفاده از بازی های درخشان سه بازیگر اصلی برای ما به نمایش گذاشته است.

دکتر استرنج در مالتی ورس جنون؛ جنون آمیزترین ماجراجویی دنیای مارول

به گزارش خبرنگاران؛ فیلمنامه نویس این فیلم یعنی مایکل والدرون هم کارش را عالی انجام داده است. او از بین همۀ خطوط داستانی پیچیده و درهم و برهمی که در دنیای سینمایی مارول جریان دارند، یک ماجراجویی منسجم و مجذوب نماینده برای دکتر استرنج بیرون کشیده است.

داستان این فیلم دربارۀ رو به رو شدن دکتر استرنج (با بازی بندیکت کامبربچ) و واندا ماکسیموف (الیزابت اولسن) با نتایج انتخاب هایی است که قبلا انجام داده اند؛ دکتر استرنج باید با نتیجۀ کار هایی رو به رو گردد که برای نجات دنیا در انتقام جویان؛ جنگ بی نهایت انجام داد و واندا هم باید با آن واقعیت دروغینی که در وانداویژن از اندوه خودش ساخت روبرو گردد.

شاید کسانی که بخواهند تازه با این فیلم وارد دنیای مارول شوند، وسط این ماجرا یک مقداری احساس سرگشتگی و گیجی پیدا نمایند، اما واقعیت این است که اصل داستان همان حکایت سادۀ قدیمی است که می گوید برای دست یافتن به شادی و خوشبختی نباید هر چیزی را زیر پا گذاشت.

این داستان پر از چیز های جالب و شگفت انگیز و ترسناک است؛ از دو کتاب جادویی که نمادی از خیر و شر هستند گرفته تا کلی سفر های عجیب و غریب بین دنیا های مختلف. دکتر استرنج باید زحمت این ماجراجویی را به خودش بدهد تا نگذارد دنیایی که در آن زندگی می نماید از هم فروبپاشد؛ در این ماجراجویی شخصیت آمِریکا چاوز (سوچیل گومز) هم که یک جور هایی شاگرد تازه اوست او را همراهی می نماید. چاوز از یک دنیای دیگر آمده و از استرنج می خواهد تا کمکش کند که هم بچه هایش را دوباره پیدا کند و هم از شر هیولا هایی که در تعقیبش هستند خلاص گردد.

گومز و اولسن در این فیلم واقعا مثلث درخشان و گروه انتقامجوی فوق العاده ای را در کنار کامبربچ شکل داده اند. گومز به برترین شکل نقش مادر غمگینی را ایفا نموده که می خواهد هر طور شده دوباره پیش بچه هایش برگردد؛ ما تک تک اضطراب ها و ترس هایی را که شخصیت چاوز متحمل می گردد در بازی گومز احساس می کنیم. کامبربچ هم آنقدر درخشان است که حتی در این معرکۀ پر از جلوه های ویژه می تواند شور و احساس عمیق شخصیت استرنج را به مخاطب فیلم منتقل کند.

این فیلم واقعا شاداب و با طراوت از کار درآمده که بخشی از این به خاطر طنز ظریف و به اندازۀ آن است؛ طنزی که هم در برخی از دیالوگ ها خودنمایی می نماید و هم موسیقی هیجان آور و پرنشاط دنی الفمن آن را برجسته و ملموس نموده است؛ و البته شاید مهم تر از این ها بخش مهمی از جاذبه و لذت فیلم در تعداد زیاد ابرقهرمان هایی باشد که از دل داستان های مختلف مارول ناگهان به درون خط داستانی این فیلم می پرند و ما را تا لحظۀ آخر هیجان زده و سرشار از لذت نگه می دارند.

این فیلم در یک کلام مثل یک جور سفر هیجان انگیز در دل دنیای مارول است که ما را به نوعی به اعماق تاریک تر و ترسناک تر (و البته هیجا ن انگیزتر) قصه های ابرقهرمانی می برد؛ یک سفر واقعا هیجان انگیز!

  • کارگردان: سم ریمی (Sam Raimi)
  • فیلمنامه نویس: مایکل والدرون (Michael Waldron)
  • بازیگران: بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch)، الیزابت اولسن (Elizabeth Olsen)، سوچیل گومز (Xochitl Gomez) و دیگران
  • امتیاز: 7.7/10

منبع: timeout.com

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13907

به "دکتر استرنج در مالتی ورس جنون؛ جنون آمیزترین ماجراجویی دنیای مارول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر استرنج در مالتی ورس جنون؛ جنون آمیزترین ماجراجویی دنیای مارول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید