دشت سوسن بهشت گردشگران نوروزی

به گزارش کنفرانس هکا، مردمان روستاهای دشت سوسن بختیاری های مهربان و خون گرمی هستند که به دام پروری و کشاورزی مشغول هستند و محصولاتی چون برنج کشت می کنند.

دشت سوسن بهشت گردشگران نوروزی

خبرنگاران : دشت سوسن یکی از مقاصد و جاذبه های گردشگری استان خوزستان است و در 35 کیلومتری شمال غربی شهرستان ایذه در بخش سوسن قرار گرفته است. این بخش از دو دهستان سوسن شرقی با مرکزیت جنگه و سوسن غربی با مرکزیت ترشک تشکیل شده است. بخش سوسن در شرق استان خوزستان و در مجاورت استان چهارمحال و بختیاری قرار گرفته است.

دشت تماشایی و سحرانگیز سوسن، از زیباترین منطقه ها طبیعی شهر ایذه است. جریان رود کارون، وجود چشمه های آب، تپه ها و ارتفاعات سرسبز، گونه های مختلف گیاهی از جمله درختان انار، بلوط، انجیر، بابونه، گل های نرگس و شقایق، جاذبه های تاریخی و روستاهای تماشایی دشت، سوسن را به نگین گردشگری ایذه تبدیل کرده است.

در سوسن، رود خروشان کارون با عبور خود سرسبزی، پرآبی و حاصلخیزی را به این دشت هدیه بخشیده و آن را به دو بخش سوسن غربی و سوسن شرقی تقسیم کرده است که هر یک از آن ها زیبایی و طبیعت بکر خود را دارد. در این دشت روستاهای پلکانی و با معماری سنتی وجود دارد که برای رسیدن به آن ها باید از رود با قایق عبور کنید. مردمان روستاهای دشت سوسن بختیاری های مهربان و خون گرمی هستند که به دام پروری و کشاورزی مشغول هستند و محصولاتی چون برنج کشت می کنند.

تفریح در دشت سوسن

قایق سواری: قایق سواری در رود کارون می تواند لذت و تجربه ای فراموش نشدنی را برای تان رقم بزند. برای رفتن به برخی از روستاهای دشت نیز باید از رود عبور کنید.

ماهی گیری: ماهی گیری می تواند یکی از بهترین تفریح ها در کنار رود باشد؛ پس در سفر به دشت سوسن قلاب ماهی گیری تان را از قلم نیاندازید.

پیاده روی و تماشای طبیعت: طبیعت سرسبز و دل نواز دشت سوسن، گل های زیبای شقایق، ارتقاعات تماشایی و صدای گوش نواز رود کارون بهترین محیط برای پیاده روی و لذت بردن از آرامش و زیبایی طبیعت است.

روستاگردی: دشت سوسن پر از روستاهای سنتی با مردمان مهمان نواز و مهربان است. رفتن به این روستاها و آشنا شدن با آداب و روسوم مردمان آن ها خاطرات دل نشینی را برای تان به وجود خواهد آورد.

عکاسی: چشم انداز ها و چشم اندازهای دشت سوسن، سوژه های فراوانی برای عکاسی و ثبت لحظات شاد و مفرح است؛ پس دوربین عکاسی را از قلم نیاندازید.

چطوری به دشت سوسن برویم؟

از سه مسیر می توانید به دشت سوسن سوسن بروید:

مسیر اول: برای رسیدن به دشت تماشایی سوسن، پس از عبور از جاده خروجی ایذه به سمت شمال و گذشتن از دهستان های پیان و تاکوتر، به یک دوراهی می رسید که سمت راست به سمت سوسن و سمت چپ شما را به سمت منطقه گلزار و بارگاه امامزاده سلطان ابراهیم در جوار دریاچه سد شهید عباسپور یا سد کارون یک می رساند. با رهسپار شدن به سمت سوسن، از روستای کَشگِلی یا به گفته مردم محلی ها کفش گلی عبور کرده و پس از طی پنج کیلومتر، به دوراهی دیگری می رسید که هریک شما را به طرفین دشت سوسن راهنمایی می کند.

مسیر دوم: سمت امامزاده سلطان ابراهیم و سد کارون 3 بروید. در امامزاده می توانید ماشین خود را با خیال راحت در پارکینگ بگذارید و باقی مسیر را طی نیم ساعت با قایق و از روی رودخانه کارون سفر کنید. هر قایق 10 نفر بدون بار را به راحتی جابه جا می کند. با قایق که بیایید نخست وارد منطقه سید احمد سوسن خواهید شد و تمیزی، زیبایی و طبیعت بکر شما را جادو خواهد کرد.

مسیر سوم: اگر از شمال (اندکا) به سمت ایذه آمده باشید و از کنار سد کارون سه هم گذشته باشید (که همچنان امکان قایق سواری پیش رویتان خواهد بود) و نرسیده به ایذه دوراهی پیان و سوسن را خواهید دید که از آنجا می توانید به سوسن بروید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 25 اسفند 1402 بروزرسانی: 25 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16026

به "دشت سوسن بهشت گردشگران نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دشت سوسن بهشت گردشگران نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید