دستمزد خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد

به گزارش کنفرانس هکا، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دستمزد انجام خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد و بیماران به طور متوسط، تنها 15 تا 20 درصد هزینه داروهای شیمی درمانی را پرداخت می نمایند.

دستمزد خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد

قاسم جان بابایی اظهار داشت: برنامه های درمان و مراقبت بیماران خاص و صعب العلاج از جمله خدمات پر هزینه در نظام سلامت کشور به شمار می­روند، بطوریکه سرانه درمان این بیماران به نسبت آحاد جامعه به چندین برابر سرانه سلامت آحاد مردم و گاهی بیشتر می رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر وی اضافه کرد: از طرفی این بیماران به دلیل مزمن بودن بیماری و غیر قابل علاج بودن آنها همیشه احتیاجمند خدمات ویژه درمانی و دارویی بوده و حتی به دلیل هزینه های مترتب بر درمان، در صورتی که خانواده ها متحمل این هزینه ها باشند، لاجرم دچار هزینه های کمرشکن می گردند.

معاون درمان وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که حاکمیت متعهد به حمایت ویژه از این بیماران است، ادامه داد: اغلب خدمات مورد احتیاج آنان یا به صورت کاملا رایگان یا در حد رایگان مورد حمایت قرار می گیرد و این خدمات توسط وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر پوشش داده می گردد.

وی اضافه کرد: برای رسیدن به کیفیت زندگی مطلوب، ضروری است مراقبت های درمانی و پیشگیری از عوارض با نگاهی جامع به بیماری خاص انجام گردد. وجود مراکز جامع به عنوان رکن اساسی و هسته مدیریت و ساماندهی تیمی ضرورت دارد. از همین رو، در امسال 83 مرکز جامع خدمات سلامت بیماران خاص در 59 دانشگاه کشور به بهره برداری رسید.

جان بابایی تاکید نمود: اهداف این برنامه بهبود کیفیت زندگی بیماران خاص، حفاظت اقتصادی از این بیماران، کنترل و نظارت بهینه بر تجویز و مصرف دارو های ضروری و مورد احتیاج در گروه های هدف، به روز رسانی برنامه های درمانی و اجرای دستورالعمل ها و پروتکل های درمانی ابلاغی، تمرکز در توزیع داروهای بیماران خاص در مراکز جامع، ارائه مراقبت جامع و چندوجهی برای بیماران خاص همچون معاینات بالینی، ارائه دارو، تزریقات ویژه، توانبخشی و فیزیوتراپی و دندانپزشکی است.

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: در برنامه تحول نظام سلامت برای نخستین بار به موضوع مغفول مانده تشخیص زودهنگام سرطان پرداخته شد. از سوی دیگر بیش از نیمی از کلینیک های 137 گانه بزودی با امکانات و تجهیزات برای تشخیص زودهنگام سرطان و ارائه خدماتی همچون شیمی درمانی و طب تسکینی و...، تا انتها امسال به بهره برداری خواهند رسید.

جان بابایی اضافه کرد: در برنامه تحول نظام سلامت، دستمزد انجام خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد و بیماران به طور متوسط تنها 15 تا 20 درصد هزینه داروهای شیمی درمانی را پرداخت می نمایند. ضمن اینکه این داروها برای بعضی از بیماران، رایگان است.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

tafreh.ir: طفره: تارنمای خبری تحلیلی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 1818

به "دستمزد خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمزد خدمات شیمی درمانی و رادیوتراپی رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید