در دوران خود قرنطینگی چگونه ورزش کنیم؟

به گزارش کنفرانس هکا، خبرنگاران/خوزستان رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان با بیان این که شیوع ویروس کرونا نباید مانع از فعالیت ورزشی شود، گفت: یکی از راه های مناسب برای غلبه بر استرس ناشی از شیوع این ویروس، ورزش در منزل، آن هم در اتاق انفرادی است و تا حد امکان باید در منزل از ورزش های تجمعی دوری شود.

در دوران خود قرنطینگی چگونه ورزش کنیم؟

منصور روزدار در گفت وگو با خبرنگاران، درباره ورزش در شرایط خود قرنطینگی فعلی به منظور پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، اظهار کرد: همانطور که ورزش در تجمعات باعث می شود که امکان انتشار بیماری ها و ویروس ها همچون کروناویروس افزایش پیدا کند، ورزش به صورت انفرادی در یک محیط مناسب نیز با تقویت شرایط ایمنی بدن می تواند مقاومت بدن فرد را افزایش دهد. بنابراین به هیچ وجه نمی توان گفت که در چنین شرایطی باید ورزش را متوقف کرد، بلکه باید ورزش را با کنترل و در یک استاندارد ایمنی مناسب ادامه داد.

وی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی که مردم به دلیل شیوع کروناویروس باید در خانه ها بمانند، توصیه می شود که ورزش به صورت انفرادی و با تجهیزات ورزشی شخصی انجام شود و این نکته نیز باید مدنظر باشد که فرد پیش از استفاده از وسایل، آن ها را مدام ضدعفونی و گندزدایی کند و پس از ورزش هم چنین کاری صورت بگیرد. نکته مهم دیگر استفاده از وسایل بهداشتی شخصی و همچنین شستشوی دست ها قبل از ورزش و پس از ورزش است.

رئیس هیات پزشکی ورزشی خوزستان گفت: ورزش مناسب در شرایطی همچون شرایط فعلی که باید در خانه ماند، نه تنها برای بهبود شرایط ایمنی بدن، بلکه برای بهبود شرایط قلبی عروقی، کاهش وزن، بهبود سیستم های ریوی و همچنین سلامت روان نیاز است. همانطور که می دانید بیماری ها، استرس زیادی را بر جامعه وارد می کنند و یکی از راه های مقابله با استرس، انجام ورزش مناسب است.

وی ادامه داد: یکی از راه های مناسب برای غلبه بر این استرس، ورزش در منزل، آن هم در اتاق انفرادی است و تا حد امکان باید در منزل نیز از ورزش های تجمعی دوری شود. پس ویروس کرونا نباید مانع از فعالیت ورزشی شود و فرد می تواند فعالیت ورزش انفرادی و سبک را در همان خانه برای سلامت خود انجام دهد. همچنین طرح ورزش در خانه یا ورزش عاری از کرونا یا ورزش ایمن در خانه، از طریق فدراسیون پزشکی ورزشی در حال پیگیری است و استانداردهای آن که شامل چه ورزش هایی و با چه شدت و شرایطی باشد، در حال تهیه شدن و قرار دادن در اختیار مردم است.

روزدار خاطر نشان کرد: برای آن ورزشکارانی که باید خود را برای حضور در مسابقات ملی آماده کنند، خود دولت اردوهایی را به صورت قرنطینه برگزار می کند تا امنیت ورزشکاران حفظ شود و چکاپ لازم نیز صورت می گیرد ولی برخی ورزش ها جنبه ملی و فراملی ندارند و همین که فرد تنها خود را در حالت آمادگی قرار دهد، کافی است. بازهم تاکید می کنم در شرایط فعلی باید از ورزش گروهی پرهیز شود زیرا اگر در باشگاه ورزشی، یک فرد مبتلا به ویروس کرونا وجود داشته باشد، ممکن است 50 نفر ظرف مدت یک ساعت به آن مبتلا شوند. تجمع مهم ترین عامل بروز خطر کرونا است و تا زمانی که بتوانیم شرایط پیک بیماری را کنترل کنیم، بهتر است که برگزاری مسابقات و تجمعات ورزشی لغو شوند.

وی خاطرنشان کرد: در هر صورت کروناویروس نیز یک دوره دارد و با تحقیقاتی که در حال انجام است، خود این ویروس انواع مختلف دارد و گروه به گروه ضعیف تر می شود و انتظار داریم با گرم شدن هوا به ویژه در استان خوزستان، شاهد فروکش این ویروس باشیم. معتقدم با رعایت بهداشت می توانیم پیشگیری خوبی داشته باشیم و باعث کاهش افراد مبتلا به کروناویروس شویم.

رپورتاژ آگهی: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9110

به "در دوران خود قرنطینگی چگونه ورزش کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در دوران خود قرنطینگی چگونه ورزش کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید