درهای یک پارک باستان شناسی نو در رم به روی مردم گشوده شد

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، درهای یک پارک باستان شناسی نو در رم به روی مردم گشوده شد.

درهای یک پارک باستان شناسی نو در رم به روی مردم گشوده شد

رم مشهور به شهر ابدی اکنون خانه یک موزه باستان شناسی نو است. پارک باستان شناسی سلیو در ماه میلادی اخیر در این شهر واقع در ایتالیا افتتاح شد.

این پارک باستان شناسی که در فاصله کمی از کولوسئوم قرار گرفته است، مجموعه ای از آثار تاریخی که اخیرا کشف شده اند و بقایای بجا مانده از سازه های باستانی را که چندین قرن برای عموم مردم به نمایش گذاشته نشده اند، شامل می شود.

از جمله آثار نمایشی در این پارک باستان شناسی به بقایای معبد کلودیوس میتوان اشاره کرد که در قرن یکم میلادی ساخته شد. سلطنت کلودیوس که از سال 41 تا 54 میلادی به طول انجامید، از طریق کالیگولا و نرون به انتها رسید.

در پارک باستان شناسی، مقبره امپراطور سرویوس سولپیسیوس گالبا (Servius Sulpicius Galba) قرار گرفته است. سرویوس سولپیسیوس گالبا جانشین نرون شد و تنها یک سال بر امپراطوری روم حکومت کرد و در سال 69 میلادی ترور شد.

گل سرسبد این پارک، موزه فرما اوربیس (Forma Urbis) است، خانه ای که بقایای نقشه باستانی مرمری از شهر را در خود جای داده است که بین سالهای 203 و 211 پس از میلاد مسیح در زمان امپراطور سپتیمیوس سوروس (Septimius Severus) ایجاد شده است.

افتتاح پارک باستان شناسی سلیو و موزه فرما اوربیس بخشی از پروژه بزرگتر بازسازی و اتصال مکانهای باستانی مختلف به یکدیگر است. هدف این پروژه ایجاد مسیری است که فروم روم و کولوسئوم را به حمام های کاراکالا، پارک باستان شناسی و سیرکوس ماکسیموس متصل می کند.

منبع: همگردی
انتشار: 1 اسفند 1402 بروزرسانی: 1 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15265

به "درهای یک پارک باستان شناسی نو در رم به روی مردم گشوده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درهای یک پارک باستان شناسی نو در رم به روی مردم گشوده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید