خودرو برقی اپل سال 2028 معرفی خواهد شد

به گزارش کنفرانس هکا، خودرو برقی اپل، موسوم به پروژه تایتان، از سال 2015 در حال توسعه است. اما این پروژه از آن موقع با تاخیرهای متعدد و تغییرات مداوم رهبری روبرو شده. در ابتدا این پروژه قصد داشت ماشینی کاملاً خودران بدون فرمان فراوری کند، اما این آرزوهای بزرگ در سال های اخیر رنگ باخته اند.

خودرو برقی اپل سال 2028 معرفی خواهد شد

حالا بر اساس گزارش تازه بلومبرگ، معاون ارشد اپل از سال 2021 به عنوان رهبر این پروژه انتخاب شده و اپل میخواهد خودرو برقی خود را در سال 2028 عرضه کند. اپل تقریباً یک دهه است که روی فناوری رانندگی اتوماتیک کار می نماید، اما مجبور شده با واقعیت غیرقابل دسترس بودن رؤیای خودروی بدون فرمان روبرو گردد. بلومبرگ نوشته خودروی 2028 اپل ویژگی های خودران محدودی ارائه خواهد نمود که مشابه چیزی است که سایر فراورینمایندگان خودروهای برقی مانند تسلا ارائه می دهند. مانند سیستم فعلی Tesla Autopilot، ماشین اپل مستلزم توجه راننده و آمادگی برای کنترل فرمان در جاده ها و بزرگراه ها خواهد بود. در این زمینه، خودرو اپل مبتنی بر سیستم سطح 2+ خواهد بود ولی این شرکت می خواست یک خودرو مبتنی بر سیستم سطح 4 راهی بازار کند.

البته اپل به مرور زمان و با به روزرسانی های نرم افزاری و بعلاوه تغییر قوانین و مقررات بین المللی، می تواند این سیستم را ارتقا دهد. در گزارش بلومبرگ آمده که هیئت مدیره اپل در سال گذشته فشار زیادی به تیم کوک وارد نموده بود تا برنامه ای برای عرضه پروژه تایتان یا توقف کامل آن ارائه دهد. بعلاوه در بخش دیگری از این گزارش نوشته شده که این پروژه تا به امروز نمونه اولیه قابل قبولی فراوری ننموده است.

حالا که اپل انتظارات خود را برای این پروژه پایین آورده، به نظر می رسد دستیابی به محصول نهایی بیش از پیش امکان پذیر شده است. با این حال بلومبرگ نوشته که بعضی از کارکنان اپل از این پروژه انتقاد می نمایند و آن را یک صرفا یک محصول تقلیدی در نظر می گیرند که نسبت به سایر رقبا نوآوری خاصی ندارد.

منبع: 9To5Mac

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 بهمن 1402 بروزرسانی: 4 بهمن 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 14503

به "خودرو برقی اپل سال 2028 معرفی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو برقی اپل سال 2028 معرفی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید