خطر مصرف نوشابه های انرژی زا، بروز آسیب های مغزی نوجوانان

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران، طبق مطالعات اجرا شده توسط محققان کانادایی، نوجوانانی که در طول یک سال دچار آسیب تروماتیک مغز شده اند، حداقل 5 نوشابه انرژی زا در هفته خورده اند و ظاهرا این افراد هفت برابر بیشتر از افرادی که سابقه ای از آسیب تروماتیک مغز ندارند نوشابه های انرژی زا مصرف می کنند.

خطر مصرف نوشابه های انرژی زا، بروز آسیب های مغزی نوجوانان

علاوه بر این پژوهشگران از داده های این تحقیقات دریافتند، نوجوانانی که در یک سال گذشته دچار آسیب تروماتیک مغز شده اند حداقل دو بار نوشابه های انرژی زای خود را با الکل مخلوط کردند در حالی که افرادی که این عمل را انجام نداده اند بیش از یک سال طول کشید تا دچار آسیب تروماتیک مغزی شوند.

مایکل کسمانو، جراح مغز و اعصاب بیمارستان سنت مایکل کانادا، در این رابطه می گوید: این مسئله بسیار مهم است چرا که مصرف نوشابه های انرژی زا به طور کلی با یک آسیب عمومی همراه است نه این که فقط با آسیب تروماتیک مغز همراه باشد.

به اعتقاد وی، مصرف نوشابه های انرژی زا می تواند با تلاش های بازیابی بدن افرادی که دچار آسیب تروماتیک مغز شده است، تداخل داشته باشد.

نوشابه های انرژی زا حاوی سطوح بالایی از کافئین هستند که باعث تغییر حالت شیمیایی در بدن می شوند و این مساله می تواند از راستا برگشت از ابتلا به آسیب تروماتیک مغز جلوگیری کرده و مانع بازسازی شود. این جراح مغز و اعصاب تاکید می کند، بچه ها نوجوانان بیشتر در معرض این خطر قرار دارند چرا که هنوز مغزشان در حال رشد است.

pariha.com: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 6310

به "خطر مصرف نوشابه های انرژی زا، بروز آسیب های مغزی نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر مصرف نوشابه های انرژی زا، بروز آسیب های مغزی نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید