خطر سرطان پوست در اثر حرارت طولانی مدت

به گزارش کنفرانس هکا، یک متخصص پوست، نسبت به احتمال ابتلا به سرطان پوست در اثر ساطع شدن حرارت از طریق وسایل گرمایشی، هشدار داد.

خطر سرطان پوست در اثر حرارت طولانی مدت

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، سید حسن اعتمادزاده، در حاشیه نوزدهمین کنگره انجمن متخصصین پوست ایران در هتل المپیک تهران، گفت: افرادی که در محیط های باز و سرما مشغول کار هستند و برای گرم شدن در کنار وسایل گرمایشی قرار می گیرند، نباید این مدت زمان گرم شدن طولانی شود.

وی اضافه نمود: مشاغلی مثل مکانیکی ها، نجاری ها و…، که مجبورند در فضای باز کار کنند، برای گرم شدن در هوای سرد، مدت زیادی در کنار وسایل گرمایشی قرار می گیرند که ساطع شدن طولانی مدت حرارت می تواند پوست را به خصوص قسمت ساق پاها را تهدید کند.

این متخصص پوست، ادامه داد: قرار دریافت طولانی مدت در معرض مستقیم حرارت، اگر تکرار شود، می تواند تبدیل به زخم شود و این زخم ها عاملی برای ابتلاء به سرطان پوست خواهد بود.

اعتمادزاده افرود: اشعه مادون قرمز در اثر حرارت مستقیم و طولانی مدت باعث تغییراتی در پوست شده و حالت مرمری ایجاد می کند که اگر تکرار شود، منجر به زخم خواهد شد و همین زخم ها دوره ایجاد سرطان پوست را تسریع می کنند.

وی با عنوان این مطلب که موارد زیادی از این قبیل افراد را داریم که در اثر قرار دریافت طولانی مدت در کنار وسایل گرمایشی دچار چنین زخم هایی شده اند، گفت: این تابش حرارت نباید مستقیم در ارتباط با بدن باشد.

اعتمادزاده اضافه نمود: بروز چنین مشکلاتی فقط متوجه آقایان و افراد شاغل در محیط های باز نیست، بلکه به طور کلی نباید بدن را در مجاورت مستقیم و طولانی مدت وسایل گرمایشی قرار داد.

ترکیه: ترکیه: سفر بقه سرزمین زیبایی ها، استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی

مجله دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 8259

به "خطر سرطان پوست در اثر حرارت طولانی مدت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر سرطان پوست در اثر حرارت طولانی مدت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید