خداحافظی با بازار موبایل؛ نوکیا حالا ایده نو و بسیار هیجان انگیزی دارد

به گزارش کنفرانس هکا، نوکیا پس از شکست در بازار موبایل در پی سرمایه گذاری روی نیروگاه های مجازی است.

خداحافظی با بازار موبایل؛ نوکیا حالا ایده نو و بسیار هیجان انگیزی دارد

نوکیا روی محصولات و سرویس های تازهی کار می کند که برای بهبود بهره وری، ذخیره سازی و مصرف انرژی طراحی شده اند. برج های مخابراتی می توانند با نرم افزاری تازه به منابع انرژی تبدیل شوند و مزایای مالی و زیست محیطی برای اپراتورها فراهم کنند.

تازهترین پیشنهاد نوکیا برای اپراتورهای تلفن همراه، نرم افزار کنترل کننده نیروگاه مجازی (VPP) است؛ پلتفرمی که برای بهره برداری از باتری های نصب شده در برج های مخابراتی و کسب درآمد از آن ها طراحی شده است.

نوکیا گفت که چندین طرح آزمایشی VPP را با موفقیت به انتها رسانده است و این شرکت اکنون آماده فروش ایده تازهش به اپراتورهایی است که صاحب برج های مخابراتی هستند.

نوکیا می گوید باتری های پشتیبان در برج های مخابراتی معمولاً بدون استفاده هستند؛ چرا که قطع برق، دیگر آن چنان زیاد نیست. به لطف VPP، می توان به طور یکپارچه منبع برق برج های مخابراتی را از شبکه اصلی برق شهر به باتری های پشتیبان تغییر داد که در کاهش هزینه های مصرف برق کمک می کند.

VPP می تواند باتری ها را به منبع انرژی برای شبکه اصلی برق تبدیل کند و برق مورد نیاز را تأمین کند. به گفته نوکیا برج های مخابراتی می توانند به بخشی از نیروی ذخیره شبکه برق تبدیل شوند و به کاهش قطعی برق و دی اکسیدکربن کمک کنند.

نرم افزار کنترل کننده VPP با تخمین ظرفیت اضافی موجود در باتری ها بررسی می کند که آیا می توان از آن برای ارائه به شبکه برق استفاده کرد یا خیر؛ این کار با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین برای ایجاد پیشنهادهای هوشمند براساس اندازه مصرف برق انجام می شود.

پلتفرم VPP مورد بحث ظاهراً شامل یک نرم افزار محلی است و به سرورهای ابری هم تکیه می کند. یکی از مدیران ارشد نوکیا می گوید VPP نوآوری هیجان انگیزی برای کمک به مشتریان این شرکت (نظیر اپراتورهای زیرساخت موبایل) محسوب می شود تا از انرژی ذخیره شده در باتری های پشتیبان کسب درآمد کنند و همزمان حجم انتشار کربن را پایین بیاورند.

نوکیا در پی این است که بهره وری انرژی را به بالاترین حد ممکن برساند و با ترکیب سخت افزار و نرم افزار، هزینه های شبکه را کاهش دهد.

نوکیا افزون بر پلتفرم نرم افزاری تازه VPP ابزارهای تازهی معرفی کرده است تا به هدفش برای به حداکثر رساندن بهره وری انرژی دست یابد. سخت افزار رادیویی نوکیا حالا قابلیت ویژه ای دارد که می تواند مصرف انرژی را در مواقعی که ترافیک پایین است، تا 97 درصد پایین بیاورد.

منبع: زومیت

منبع: انتخاب
انتشار: 6 اسفند 1402 بروزرسانی: 6 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15404

به "خداحافظی با بازار موبایل؛ نوکیا حالا ایده نو و بسیار هیجان انگیزی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی با بازار موبایل؛ نوکیا حالا ایده نو و بسیار هیجان انگیزی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید