حمله ترامپ به ایران در مجمع عمومی؛ سخت ترین تحریم ها را اعمال کردیم

به گزارش کنفرانس هکا، فارس نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

حمله ترامپ به ایران در مجمع عمومی؛ سخت ترین تحریم ها را اعمال کردیم

ترامپ گفت که از زمان حضور در کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور آمریکا دو و نیم تریلیون دلار برای تقویت ارتش هزینه نموده است.

او در بخشی از این سخنرانی گفت: آینده متعلق به هواداران جهانی شدن نیست، آینده متعلق به وطن دوستان است.

ترامپ در این سخنرانی درباره دستاوردهای ادعایی خودش در داخل آمریکا هم صحبت کرد و گفت که میزان بیکاری در کشورش کاهش یافته است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین بار دیگر گفت متحدان این کشور بایستی سهم خودشان از مسائل دفاعی را پرداخت نمایند.

ترامپ در این سخنرانی ایران را کشور پیشگام در حمایت از تروریسم خواند و مدعی شد که ایران یکی از بزرگترین چالش ها را برای ملل صلح دوست جهان ایجاد نموده است.

او گفت: یکی از بزرگترین تهدیدهای امنیتی پیش روی ملل صلح دوست، رژیم سرکوبگر ایران است. کارنامه این رژیم در مرگ و نابودی برای همه ما شناخته شده است.

وی افزود: ایران نه تنها کشور پیشرو در حمایت دولتی از تروریسم است بلکه سران ایران در حال شعله ور کردن آتش جنگ های غم انگیز در سوریه و یمن هستند.

ترامپ همچنین مدعی شد که ایران به دنبال دستیابی به سلاح هسته ای است. او گفت: هرگز نباید اجازه داد این اتفاق بیفتد. من برای متوقف کردن جهت حرکت ایران به سمت سلاح های هسته ای، ایالات متحده را از توافق هسته ای وحشتناک ایران خارج کردم. زمان کمی از این توافق مانده و این توافق، اجازه بازرسی از سایت های مهم را نمی داد و موشک های بالیستیک را در بر نمی گرفت.

ترامپ گفت: ما بعد از برجام، تحریم های اقتصادی شدیدی علیه این کشور اعمال نموده ایم. رژیم با امید به رها کردن خودش از زیر فشار تحریم ها به تشدید خشونت و ستیزه جویی های بدون تحریک قبلی روی آورده است.

رئیس جمهور آمریکا گفت که کشورش در واکنش به حمله ایران به تأسیسات نفت عربستان سعودی اقدام به اعمال شدیدترین تحریم ها علیه بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی این کشور کرد.

وی افزود: همه کشورها وظیفه دارند اقدام نمایند. هیچ کشور مسئول نباید از خونریزی های ایران حمایت اقتصادی کند. تا زمانی که رفتارهای تهدیدآمیز ایران ادامه داشته باشد، تحریم ها برطرف نمی شوند و تشدید می شوند.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش گفت: آمریکا آماده دوستی با همه کسانی است که حقیقتاً به دنبال دستیابی به صلح و احترام هستند. بسیاری از نزدیک ترین دوستان امروز آمریکا، زمانی بزرگترین دشمن ما بودند. ایالات متحده هیچگاه اعتقادی به دشمنان دائمی نداشته است. ما شریک می خواهیم نه دشمن. آمریکا می داند در حالی که همه می توانند جنگ بیفروزند، فقط شجاع ترین ها می توانند دنبال صلح باشند.

310311

maeaedu.ir: آموزش باید برای همه در دسترس باشد

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 5879

به "حمله ترامپ به ایران در مجمع عمومی؛ سخت ترین تحریم ها را اعمال کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله ترامپ به ایران در مجمع عمومی؛ سخت ترین تحریم ها را اعمال کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید