دنیا با من برقص؛ فیلمی که حالتان را خوب می نماید

به گزارش کنفرانس هکا، فیلمی که به دور از ابتذالی که گریبان گیر بیشتر فیلم های سینمایی ایران شده است با محتوا و لحنی مناسب مسئله مرگ را مطرح می نماید و باعث خنداندن و تفکر مخاطب می گردد.

دنیا با من برقص؛ فیلمی که حالتان را خوب می نماید

دنیا با من برقص فیلمی است که حالتان را خوب می نماید و همان لحظه که تیتراژ فیلم بالا می آید دوست دارید که از ابتدا باز آن را ببینید.

سروش صحت نویسنده، بازیگر و کارگردانی تلویزیونی است که در عرصه طنز یکی از کاردرست ترین حوزه خود است. کارگردانی که طنز را خوب شناخته و حالا با اولین تجربه کارگردانی سینمایش نشان داد که در عرصه سینما نیز حرف هایی جدی برای گفتن دارد.

سروش صحت توانست با اولین فیلم سینمایی خود، دنیا با من برقص برنده سیمرغ سیمین بهترین در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر گردد. درامی کمدی که با نویسندگی مشترک سروش صحت و ایمان صفایی ساخته شد.

در دی ماه سال گذشته دنیا با من برقص به اکران درآمد و با بدشانسی اکرانش با شیوع کرونا همراه شد، اما در همین شرایط نیز در گیش هاز آن استقبال خوبی شد و فروشی خوبی داشت و اکنون در نمایش خانگی به نمایش گذاشته شده است.

فیلمنامه و بازی خوب

دنیا با من برقص داستان ماه های سرانجامی عمر دنیاگیر است. او که تهران را رها نموده و با دخترش در یکی از روستا های شمالی کشور زندگی می نماید و هنوز کسی از مرگ زودهنگامش خبری ندارد در تنهایی روزگارش را می گذراند. دوستانش که هرکدام چالش ها و مشاجره های بین خود را دارند برای آخرین تولد دنیاگیر دور هم جمع می شوند تا شاید به او نشان دهند که تنها نیست، اما همدم دنیاگیر گاوش می گردد...

اولین فیلم سینمایی سروش صحت توانست در جشنواره فجر پیروز به دریافت دو جایزه سیمرغ سیمین بهترین کارگردانی برای سروش صحت و دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد برای علی مصفا گردد.

بازی درخشان علی مصفا در این فیلم یکی از عوامل معین نماینده خوب شدن فیلم است. علاوه بر مصفا دیگر بازیگران این فیلم از جمله جواد عزتی، هانیه توسلی، پژمان جمشیدی، سیاوش چراغی پور، کاظم سیاحی، مهراب قاسم خانی، رامین صدیقی، بهار کاتوزی، پاوان افسر، شیوا بلوچی، مهیار پوربابایی، بهروز توکلی نیز بازی قابل قبولی از خود ارائه داده اند.

لوکیشن های فیلم به شدت محدود است و تمامی ماجرا ها در خانه دنیاگیر اتفاق می افتد، اما دیالوگ نویسی فیلمنامه آنچنان خوب نوشته شده است که مخاطب در تمام لحظه ها همراه فیلم است.

با اینکه تصور ببیننده ابتدا یک فیلم طنز است در طی داستان شاهد درام قصه نیز هست و صحنه های کمدی که حاصل طنز موقعیتی است که بازیگران آن را به درستی ایجاد می نمایند، لبخند را بر لب تماشاگر می آورد.

فیلم را در آرشیو خود نگه دارید

دنیا با من برقص با طنزی زیرکانه یکی از پرمسئله ترین مسائل انسان و بشریت یعنی مرگ را به تصویر می کشد. دراین فیلم روایت از مرگ داده می گردد که فارغ از سرانجام بندی فیلم مخاطب با لحظه لحظه آن قرابت را حس می نماید.

فیلمی که به دور از ابتذالی که گریبان گیر بیشتر فیلم های سینمایی ایران شده است با محتوا و لحنی مناسب مسئله مرگ را مطرح می نماید و باعث خنداندن و تفکر مخاطب می گردد.

فیلمی که با توجه به شناختی که سروش صحت از ذهن مخاطب دارد، توانسته مخاطب عام و خاص را به خود جلب کند و از سویی پیشرو بودن خود را حفظ کند.

دنیا با من برقص فیلمی است که حالتان را خوب می نماید و همان لحظه که تیتراژ فیلم بالا می آید دوست دارید که از ابتدا باز آن را ببینید. فیلمی که با تمامی شخصیت های در فیلم می توانید ارتباط بگیرید و برای همواره این فیلم را در آرشیوتان نگه دارید تا هر زمان که حالتان درگرگون بود آن را ببینید و حالتان خوب گردد.

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: فرادید
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 11030

به "دنیا با من برقص؛ فیلمی که حالتان را خوب می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیا با من برقص؛ فیلمی که حالتان را خوب می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید