ثبت جهانی سه منطقه حفاظت شده در لرستان

به گزارش کنفرانس هکا، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: سه منطقه حفاظت شده در استان ثبت جهانی می گردد که 90 درصد مراحل اداری برای این اقدام اجرا شده است.

ثبت جهانی سه منطقه حفاظت شده در لرستان

خبرنگاران خرم آباد - به گفته مهراد فتحی بیرانوند در این راستا مطالعات لازم صورت گرفته و پرونده سه منطقه پناهگاه حیات وحش سمندر وژن آب، دریاچه گهر و غار ماهی کور تکمیل شده است در مراحل پایانی ثبت جهانی قرار دارند.

وی گفت: با پیگیری های صورت گرفته در راستای ایجاد زیرساخت های لازم برای حفاظت از تنوع زیستی استان، سال جاری مجوز منطقه حفاظت شده شاداب کوه برای بخش عمده ای از زیستگاه سمندر لرستانی از شورای عالی حفاظت محیط زیست اخذ شد.

وی با بیان اینکه مصوبه منطقه حفاظت شده قالی کوه الیگودرز با مساحت بیش از 120 هزار هکتار اخذ شده است ادامه داد: سال جاری با اقدامات صورت گرفته 80 درصد منطقه ها حفاظت شده نسبت به سنوات گذشته رشد داشته است.

وی گفت: از سال 68 تا سال جاری هیچگونه مصوبه ای برای منطقه ها حفاظت شده در لرستان صادر نشده و اکنون میانگین این منطقه ها در استان به 11.7 درصد رسیده و میانگین کشوری 12 درصد است.

فتحی بیرانوند عنوان نمود: بعلاوه پرونده چند منطقه شکار و صید ممنوع در استان تکمیل شده است و با تایید میانگین منطقه ها حفاظت شده لرستان به میانگین بین المللی خواهیم رسید.

منبع: ایرنا

ب

خبرنگاران لرستان خرم آباد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 13376

به "ثبت جهانی سه منطقه حفاظت شده در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت جهانی سه منطقه حفاظت شده در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید