تیمی که با اتوبوس راهی قهرمانی آسیا شد!

به گزارش کنفرانس هکا، جوجیتسو در حالی به رشته های حاضر در بازی های آسیایی اندونزی اضافه شده که به نظر می رسد هنوز این رشته از حمایت مسوولان ورزش ایران برخوردار نیست.

تیمی که با اتوبوس راهی قهرمانی آسیا شد!

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی جوجیتسو ایران در شرایطی روز گذشته به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شد که با اتوبوس راهی ترکمنستان محل مسابقات شد. جوجیتسو که وارد بازی های آسیایی 2018 اندونزی شده ، می تواند یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال باشد.

محمد حسن رستمیان، رییس انجمن جوجیتسو ایران در گفت وگو با خبرنگاران در مورد اعزام تیم ملی جوجیتسو به قهرمانی آسیا گفت: همه هزینه را انجمن و شخص بنده پرداخت کردم و پدر یکی از ملی پوشان نیز بابت هزینه ها یاری کرد. هیچ یاریی از سوی فدراسیون نشد. در حالی که اسم تیم ما تیم ملی است و باید فدراسیون ورزش های رزمی هزینه های این تیم را پرداخت کند. با این تیم بد اخلاقی می گردد. هر مسابقه ای می رویم هزینه نمی دهند. برای رقابت های کره جنوبی و ویتنام نیز این رخ داد. هیچ گونه پشتیبانی از طرف مسئولین امر نسبت به این انجمن صورت نپذیرفته حتی دریغ از یک سرکشی کوچک در اردو جهت بالا بردن روحیه ورزشکاران. در رویدادها تمام هزینه های اردویی و اعزام بعهده انجمن بوده و حال انتقال ورزشکاران به ترکمنستان با اتوبوس انجام شد. ما هزینه همین اعزام را هم نداشتیم زیرا از سوی فدراسیون یاریی به ما نمی گردد.

وی ادامه داد: این تیم در بازی های آسیایی هست و با سبک های دیگر متفاوت است و امید به مدال آوری در این رشته زیاد است. اما به جوجیتسو هم مثل سبک های دیگر نگاه می نمایند. انجمن جوجیتسو ایران به خاطر حضور در بازی های آسیایی، سالنی، المپیک های رزمی و ساحلی از وضعیت خاصی برخوردار است و همچنین مشابه یک فدراسیون سازمان یافته و در حال فعالیت است که طی دهه گذشته بیش از 60 مدال دنیای از مسابقات مختلف بدست آمده است.

نماینده سازمان دنیای جوجیتسو اظهار کرد: ما دارای کرسی در هیات رییسه آسیا و هم چنین کمیته داوران آسیا و نایب رییسی کمیته حقوقی و بازرسی سازمان دنیای جوجیتسو هستیم که طی سال های گذشته بنابر گزارش سازمان دنیای، ایران جزو پنج کشور قدرتمند دنیا بوده است. طی دو سال گذشته بداخلاقی هایی در حق انجمن شد. ولی مربیان و ورزشکاران ما با کمترین امکانات بیشترین کوشش را صرف افتخار آفرینی می نمایند.

رستمیان اضافه نمود: فقدان پشتیبانی مناسب توسط مسئولان موجب عدم حضور در میادین بین المللی و تضعیف این انجمن به عنوان تنها متولی جوجیتسو در ایران شده است. این در شرایطی است که مدال های ما در بازی های آسیایی 2018 می تواند باعث ارتقاء رنکینگ کشور همچون کشتی و تکواندو و بقیه رشته های مدال آور، در رده بندی آسیایی باشد. این انجمن در صورت پشتیبانی به وسیله وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک می تواند به ارتقاء قابل قبولی دست یابد در غیر این صورت هیچ امیدی در این خصوص نیست.

وی با اشاره به مسابقات گذشته کره جنوبی گفت: دستاورد تیم در این رقابت ها چهار مدال طلا یک نقره و یک برنز بود که متاسفانه هیچگونه استقبالی در بدو ورود تیم به کشور که به عمل نیامد و این امر لطمه بزرگی به روحیه و انگیزه مدال آوران کشور می زند. بعد از آن بازیهای ساحلی ویتنام شرکت کردیم که دستاورد تیم تنها یک مدال برنز بود. مسابقات دنیای لهستان به دلیل کوتاهی مسئولین امر مبنی بر اخذ مجوز اعزام در زمان مناسب علی رغم حضور تیم در اردو اعزام صورت نپذیرفت و موجب افت رنکینگ ورزشکاران ایران شد.

رییس انجمن جوجیتسو ایران با بیان اینکه نمی داند چرا این انجمن به فدراسیون ورزش های رزمی انتقال یافت، خاطر نشان کرد: این انجمن در فدراسیون انجمن های ورزشی بود و برابر نظر کارشناسی معاونین وزارت ورزش به صورت مستقل مشغول فعالیت بود که متاسفانه بدلایل نامعلوم و غیر کارشناسی این انجمن به فدراسیون ورزشهای رزمی انتقال یافت که باعث تضعیف این انجمن شد.

رستمیان افزود: برابر مصوبه وزارت ورزش و جوانان کلیه اعضا تیم که در اختیار تیم ملی و یا در اردوها به سر می برند باید ماهیانه حقوقی دریافت نمایند که طی دو سال گذشته هیچگونه پرداختی به وسیله فدراسیون به این قهرمانان صورت نپذیرفته است.

وی در انتها گفت: امیدواریم نظر به درایت وزیر ورزش و جوانان، این انجمن که دست خالی توانسته طی سالیان گذشته به صندلی های خوب ورزشی و مدیریتی در عرصه داخلی و بین المللی دست پیدا کند، با آنالیز سوابق نسبت به صدور دستور پیگیری ویژه در مورد امور مربوط به این انجمن صادر گردد. در این مورد خاص مظروف از ظرف بزرگتر است و به نظرم سطح جوجیتسو از فدراسیون بالاتر است.

طرفداران رونالدو: مجله فوتبال و طرفداران بازکن محبوب رونالدو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 7196

به "تیمی که با اتوبوس راهی قهرمانی آسیا شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیمی که با اتوبوس راهی قهرمانی آسیا شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید