تغییر و کاهش مقررات انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، احمدرضا براتی رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال از تغییرات اساسی مقررات انضباطی فیفا اطلاع داد. و در این خصوص گفت: بعد از سال ها مقررات انضباطی فیفا به صورت اساسی تغییر نموده است.

تغییر و کاهش مقررات انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال

براتی در شرح بیشتر این تغییرات اعلام کرد: مقررات انضباطی جدید نسبت به مقررات سابق خلاصه تر شده است و از 147 ماده به 72 ماده کاهش پیدا کرده، ساختار آن بهتر و محتوای آن شفاف تر شده است. همچنین در موضوعاتی مانند مبارزه با تبعیض و حمایت از حقوق بشر کاملاً به روز رسانی شده است.

وی توضیح داد: در مورد موضوع مبارزه با تبعیض و نژاد پرستی در مقررات جدید فیفا باید توجه کرد که محتوای مقررات مربوط به حوزه مبارزه با تبعیض و نژاد پرستی با رعایت بالاترین استانداردهای بین المللی اصلاح شده و نکته بسیار مهم این است که چنانچه داور بعد از رعایت شرایط لازم، یک مسابقه را به علت رفتار ها یا شعارهای نژاد پرستانه تعطیل نماید نتیجه مسابقه به ضرر تیمی که رفتارها منسوب به آن تیم یا تماشاگران آن است، اعلام خواهد شد. همچنین در برخورد با متخلفین این حوزه، علاوه بر تنبیهات معمول، برنامه های آموزشی و تربیتی هم اجرا خواهد شد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال اعلام کرد: بخش بسیار مهم دیگری که در مقررات انضباطی فیفا تغییر کرده مربوط می گردد به حوزه اقتصادی و قراردادی؛ مهمترین تغییرات این بخش عبارت هستند از اینکه از این به بعد فیفا علاوه بر اینکه کما فی السابق تصمیمات دیوان بین المللی ورزش CAS را که در رسیدگی تجدیدنظر به آرای فیفا صادر می گردد، اجرا می نماید، همچنین تصمیماتی را که خود CAS بدون مداخله فیفا در حوزه فوتبال صادر می نماید را نیز اجرا و حمایت می نماید.

براتی در ادامه این شرحات اضافه نمود: فیفا بر اساس مقررات جدید، باشگاه های بدهکار را تا هنگام تصفیه کامل بدهی هایشان از جابجایی محروم می نماید و به همین دلیل چون برخی از باشگاه ها برای فرار از پرداخت بدهی های شان مبادرت به انتقال امتیاز باشگاه یا تغییر نام خود می کردند، از این به بعد باشگاه جانشین باشگاه بدهکار هم مشمول تنبیهات و ضمان اجراهای فیفا خواهد شد.

وی ادامه داد: برای اولین بار در این مقررات، دادرسی علنی در رسیدگی های فیفا پیش بینی شده است یعنی چنانچه اصحاب پرونده درخواست کنند، رسیدگی علنی خواهد بود و دسترسی عموم به جلسات رسیدگی فراهم خواهد شد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون در سرانجام از فراهم شدن امکان معاضدت حقوقی فیفا اطلاع داد و گفت فیفا در مقررات جدید به منظور حمایت از حقوق اشخاصی که توانایی کافی برای استخدام وکیل و تعقیب قانونی شکایت خود ندارند، تسهیلات ویژه و معاضدت حقوقی را پیش بینی کرده است.

ayrokh.ir: مجله گردشگری و مسافرتی

cruisero.ir: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 4141

به "تغییر و کاهش مقررات انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر و کاهش مقررات انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید