تست بالینی داروهای ایرانی کرونا آغاز شد

به گزارش کنفرانس هکا، به گزارش خبرنگار مهر، از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور، ستاد توسعه زیست فناوری با همکاری سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت فراخوانی را منتشر کرد که اگر شرکت دانش بنیانی امکان تولید دارو یا کیت را دارند خود را معرفی کنند تا بتوان با حمایت این دو نهاد، نیاز کشور را در زمینه تشخیص سریع ویروس کرونا و درمان این بیماری برطرف کرد.

تست بالینی داروهای ایرانی کرونا آغاز شد

دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر آخرین شرایط تولیدات شرکت های دانش بنیان را در زمینه دارو تشریح کرد و گفت: دو شرکت، تولید دو داروی گیاهی درمان کرونا را در پیش گرفته اند که برای درمان مبتلایان به کرونا مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین دو شرکت دیگر در زمینه تولید دو داروی دیگر فعالیت می کنند که برای افراد دارای علائم کرونا مورد استفاده قرار می گیرد تا حلق و بینی را عاری از هر گونه ویروس کند.

عضو کمیته علمی کووید 19 خاطرنشان کرد: قرار شد این داروها منوط به تایید وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به سمت تست های بالینی و تولید انبوه بفرایند.

قانعی خاطر نشان کرد: این داروها اکنون تاییدیه کمیته اخلاق وزارت بهداشت را دریافت کرده اند و آغاز تست های بالینی از پنجشنبه پانزدهم اسفند آغاز شده است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه این تست های بالینی تا دو هفته دیگر ادامه دارد، اظهار داشت: اگر این تست ها جواب داد، شرکت ها به سمت تولید انبوه می فرایند.

مجله آزات وب: مجله آموزشی توسعه اسکریپت های تحت وب

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 9114

به "تست بالینی داروهای ایرانی کرونا آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست بالینی داروهای ایرانی کرونا آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید