تذکرات جدی برای کنترل قیمت بلیط هواپیما داده ایم

به گزارش کنفرانس هکا، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در مورد قیمت بلیط ها وزارت راه تلاش زیادی برای کنترل قیمت ها دارد و در نشست اخیر هم درباره کنترل قیمت ها به ویژه بلیط هواپیما تذکرات جدی دادم و دستگاه ها هم در حال تلاش هستند.

تذکرات جدی برای کنترل قیمت بلیط هواپیما داده ایم

به گزارش خبرنگاران، عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت وزیران و در جمع خبرنگاران، گفت: در سیل سیستان و بلوچستان به برخی از بناهای تاریخی آسیب های مختصری وارد شده است که از نظر اعتبارات چیزی بین 5 تا 7 میلیارد تومان خسارت برآورد شده است که امیدواریم در تأمین اعتبار برای بازسازی، این موضوع مورد نظر قرار گیرد.

وی در مورد سفرهای نوروزی با بیان اینکه 27 دستگاه مرتبط با سفرهای نوروزی هماهنگی های بسیار خوبی با هم دارند، افزود: در دولت هم گزارش مشروحی ارائه شد و رئیس جمهور و معاون اول دستورات بسیار خوبی را به دستگاه های مختلف برای هماهنگی با دبیرخانه و مرکزیت این ستاد که در وزارت گردشگری مستقر است.

ضرغامی ادامه داد: دستگاه ها همه آمادگی دارند و امیدوارم با ویژگی نوروز امسال که مقارن با ماه مبارک رمضان است با توجه به مصوبات شورای فرهنگ عمومی، انشالله برای دنیا و آخرت مردم خوب باشد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: در مورد قیمت بلیط ها وزارت راه تلاش زیادی برای کنترل قیمت ها دارد و در نشست اخیر هم درباره کنترل قیمت ها به ویژه بلیط هواپیما تذکرات جدی دادم و دستگاه ها هم در حال تلاش هستند.

وی همچنین با اشاره به افتتاح نمایشگاه نتایج کاوش های باستان شناسی یک سال اخیر در موزه ملی ایران، گفت: این مجموعه بسیار ارزشمندی است که علیرغم اعتبارات محدود این حوزه، کاوش های بسیار خوبی صورت گرفته و یکی از بهترین این کاوش ها، کشف مس در کنار دو اسکلت زن و مرد در شهر لیلان در آذربایجان است که قدمت کشف مس را در سطح دنیای به 1500 سال عقب تر برده است که رویدادی مهمی در باستان شناسی دنیای است.

ضرغامی ادامه داد: اسکلت کشف شده حدود 6 هزار سال قبل از میلاد قدمت دارد و به دلیل قرار گرفتن در محیط خوب شرایط خوب و سالمی دارد و در کنارش شمش های مس به دست آمده که این شمش ها 8 هزار سال قدمت دارند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 16 اسفند 1402 بروزرسانی: 16 اسفند 1402 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 15739

به "تذکرات جدی برای کنترل قیمت بلیط هواپیما داده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکرات جدی برای کنترل قیمت بلیط هواپیما داده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید