تا چهاردهم فروردین بیش از شش میلیون تردد مسافر و جهانگرد دریایی صورت گرفته است

به گزارش کنفرانس هکا، ایسنا/ براساس گزارشات منتشر شده، تا چهاردهم فروردین بیش از شش میلیون تردد مسافر و توریست دریایی اجرا شده است.

تا چهاردهم فروردین بیش از شش میلیون تردد مسافر و جهانگرد دریایی صورت گرفته است

الله مراد عفیفی پور درباره اندازه تردد و سفرهای دریایی در ایام نوروز 1403 اظهار کرد: تا امروز چهاردهم فروردین بیش از شش میلیون تردد مسافر و توریست دریایی صورت گرفته و بعلاوه در همین مدت 647 هزار خودرو جابجا شده است. عمده این جابجایی یعنی حدود 80 تا 90 درصد آن، بین جزایر استان هرمزگان صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه در این مدت هیچ سانحه دریایی برای مسافران رخ نداد، گفت: در ایام نوروز با توجه به حضور دائم نیروهای فنی و ایمنی در کلیه بنادر هیچ سانحه ای در منطقه ها مجاز ترددها رخ نداد البته مواردی محدود سانحه دریایی در منطقه ها غیر ایمن و غیر مجاز رخ داد که علمیات امداد و نجات سریعا در آن منطقه ها هم انجام شد.

سخنگوی سفرهای نوروزی سازمان بنادر و دریانوردی اضافه نمود: مکرراً و از طرق متعدد و مختلف درباره پرهیز از تردد از مبادی و نقاط غیرمجاز به مسافران توصیه و هشدار دادیم اما عده ای سودجو از ناآگاهی بعضی از مسافران سوء استفاده کردند. البته این موارد هم به ندرت در سواحل دیده شد.

عفیفی پور درباره توقف ترددهای توریستی و جابجایی مسافران بین جزایر به علت شرایط جو نامساعد اظهار کرد: از ششم فروردین تا دهم فروردین شرایط جوی نامساعد باعث شد تا ترددها متوقف گردد اما برای جلوگیری از ایجاد ترافیک و برای رفاه حال مسافران در ساعاتی که دریا آرام بود و مواج نبود ترددها را انجام دادیم.

وی با تاکید بر اینکه با وجود توقف های تردد به علت شرایط جوی نامساعد و استقبال گسترده مردم از سفرهای دریایی، با ترافیک آزار دهنده برای ترددها روبرو نبودیم، گفت: هرچند معطلی هایی برای مسافران در ترددها پیش آمد اما ترافیک آزاردهنده نبود.

منبع: همگردی
انتشار: 14 فروردین 1403 بروزرسانی: 14 فروردین 1403 گردآورنده: hecaconf.ir شناسه مطلب: 16458

به "تا چهاردهم فروردین بیش از شش میلیون تردد مسافر و جهانگرد دریایی صورت گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تا چهاردهم فروردین بیش از شش میلیون تردد مسافر و جهانگرد دریایی صورت گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید